Kdo je roztomilá holčička na snímku? Takhle vypadala Tereza Brodská v dětství. Zavzpomínala na život na Slunečné

Herečka Tereza Brodská v dětství
Herečka Tereza Brodská v dětství
Foto: Se svolením Terezy Brodské
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 5. 8. 2021

Herečka Tereza Brodská (53) ráda a často vzpomíná na dětství. Jedna z jejích nejmilejších vzpomínek úzce souvisí s létem a chalupou v obci Slunečná, kde trávila prázdniny s rodinou. Pochlubila se snímky, ze kterých nostalgie a rodinná atmosféra přímo sálá. "Pořád se tam něco dělo a bylo neuvěřitelné, v jaké harmonii jsme všichni byli," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz a detailněji popsala okamžiky, které bude mít v srdci navždy.

Kdo sleduje starší seriály či filmy, jistě ví, že Tereza Brodská byla velmi roztomilá a talentovaná dívenka. Dnes je krásnou dospělou ženou a vzpomínky na dětství uchovává ve svém srdci. Mezi ty nejcennější patří vzpomínky na prázdniny, které trávila v podstatě s celou rodinou, přáteli i obyvateli obce, kam jezdívala na chalupu. Na sociální síti ukázala snímky, které jejím fanouškům rodinná léta o něco více přiblížila.

"Bylo to nádherné. Fotek mám víc, ale nechci je moc zveřejňovat, protože jsou osobní. Pro mě byla Slunečná výjimečná tím, že jak mě do šesti let vychovávala nejstarší sestra mé maminky s manželem, bratrancem a sestřenicí, kteří byli jako moji sourozenci, tak tam jsem měla všechny pohromadě. Bylo to krásné právě díky tomu. Byli tam prarodiče od maminky i tatínka, brácha, místní tam byli s námi a byla nás tam vždy spousta a v neuvěřitelné symbióze," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Jediný den se na chalupě nikdo nenudil. "Každý něco dělal, pořád se peklo, vyvařovalo, táta vyráběl věci ze dřeva, jako skříně, truhly a postele. Kluci stavěli motokáry a pořád se něco vymýšlelo. Jeden den nebylo co slavit, tak se vymyslelo, že máma ten den bude mít svátek (směje se). Prostě se řeklo, že zítra bude mít svátek a vždy se to tam bude slavit, takže mamka má takhle dva svátky," prozradila herečka pro ŽivotvČesku.cz, jak léto v chalupě v malebné vesničce probíhalo.

Rodinná atmosféra je pro dceru Jany Brejchové a Vlastimila Brodského nezapomenutelná. V jejich společnosti byl každý vítaný. "Jezdily k nám pořád návštěvy. Byl tam velký třešňový sad, jezdili tam tátovi kolegové z divadla. Bylo to příjemné, protože tam byla pořád vrata otevřená dokořán. Táta tam měl i rybník se pstruhy a kapry, takže jsme tam jako děti ty ryby i krmili," popsala své vzpomínky pro ŽivotvČesku.cz seriálová a filmová hvězda.

Každé prázdniny měla herečka alespoň na dva měsíce mazlíčka, společnosti zvířat se ale musela se začátkem školního roku vždy vzdát. "Místní mi půjčovali psa, kterého měli celý rok jinak u boudy na řetězu, takže jsem tam vždy měla psa. Nebo na trhu mi koupili rodiče malé kačenky, udělali jsme jim ohrádku do potůčku a já je měla celé léto. Pak jsem plakala, když jsme je museli dát místním a oni je »sežrali« (směje se). Pořád se tam něco dělo a bylo neuvěřitelné, v jaké harmonii jsme všichni byli," dodala Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.