Kdy by důchodcům mohlo přijít druhé rouškovné. Jana Maláčová nastínila první termín

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Důchodcům svitla naděje v podobě dalšího rouškovného, které by pro ně znamenalo finanční »přilepšení« jako tomu bylo na konci roku 2020 s částkou pěti tisíc korun. Na začátku týdne o tom promluvila sama ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (39), která uvedla, že pokud to bude třeba, tak sociální demokracie navrhne v pořadí již druhé rouškovné. Jenže nyní se karta obrací a to, o čem se začalo vážně mluvit v polovině ledna, už začíná mizet pomalu v nedohlednu.

Na přelomu listopadu a prosince loňského roku dostali starobní a invalidní důchodci, vdovy, vdovci a sirotci od státu mimořádný příspěvek 5 tisíc korun, tzv. rouškovné.

Místopředsedkyně ČSSD promluvila veřejně o tom, že situace s finanční pomocí by se mohla opakovat, pokud to bude třeba. Lidem tak dala falešnou naději, že se v této nelehké době, kdy mnozí řeší doslova každou korunu, dočkají od státu dalšího rouškovného. Ale najednou je všechno trochu jinak.

Podle vyjádření Jany Maláčové ve večerních Televizních novinách nakonec rouškovné není tématem, které by momentálně bylo aktuální. "Asi to bude zklamání, ale máme 19. ledna a ta diskuze bude na pořadu v létě, tak jako se vždy v létě diskutuje o valorizaci důchodů. V tuto chvíli je ale důležité, abychom pomáhali těm, kteří potřebují akutní pomoc a podporu státu," řekla ministryně práce a sociálních věcí v živém vysílání.

"Vláda má pro seniory zaručit zejména zdravotní bezpečí, funkční rezervace a dostupné dodání vakcíny, o kterou je mezi nimi zájem a to tak, aby nepodstupovali šílený proces registrace a aby nestáli fronty v zařízeních při čekání na očkování, jak už se nyní děje v nemocnicích," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš v reakci na původní sliby Maláčové ohledně dalšího rouškovného.

Situace v Česku není ideální ani pro mladé, kterým se zdražují například hypotéky, ale ani...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu