Kdybych přišel do nemocnice později, bylo by po mně. Bůh mi dal varování, říká Jiří Krampol, který se pochlubil snímkem, na němž vypadá skvěle

Herec a moderátor Jiří Krampol
Herec a moderátor Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2022

Herec a moderátor Jiří Krampol (83) na konci minulého roku prožil velmi náročné období, kdy skončil s těžkým zápalem plic v nemocnici a kromě toho se rozkmotřil se svou kolegyní a blízkou kamarádkou Zuzanou Bubílkovou (69). Přestože to s ním nevypadalo vůbec dobře, nyní je zpět v plné síle a podle svých slov se cítí nejlépe za poslední dobu. "Dokonce už mám povoleno i cvičit," prozradil pyšně pro ŽivotvČesku.cz.

Že by mohl v brzké době pracovat nebo sportovat, nejspíš nikdo včetně Jiřího Krampola neočekával. "Bylo to se mnou opravdu zlé. Protože jsem měl těžký zápal plic, samozřejmě to ovlivnilo i srdce a to mi poté vlastně zkolabovalo. Mluvil jsem o tom s panem profesorem, a kdybych dorazil později, tak by nejspíš bylo vážně po mně," popsal pro ŽivotvČesku.cz slavný herec, jaké zdravotní obtíže jej na sklonku roku sužovaly.

Kromě toho jej také pořádně potrápily vztahy s kamarádkou a kolegyní Zuzanou Bubílkovou, se kterou dříve moderovali zábavné pořady na satirická témata. S těmi objížděli celou republiku a trávili spolu i volný čas, takže v médiích se dokonce jednu dobu spekulovalo, že tvoří pár.

Koncem minulého roku však došlo k prudkému ochlazení vztahů, a to právě v době, kdy byl Jiří Krampol hospitalizován. Jiří Krampol měl totiž nelibě nést, že Zuzana do médií promluvila o jeho zdravotním stavu. Konflikt mezi nimi tak skončil totálním přerušením kontaktu, který ani jeden z nich momentálně nemíní obnovovat.

Na rozdíl od vztahu s nestárnoucí moderátorkou se však zdravotní stav Jiřího Krampola výrazně zlepšil tak moc, že to samotného herce velmi překvapilo. "Jak mi teď po léčbě fungují dobře obě komory srdce, tak se mi hrozně zlepšil dech a cítím se snad jako před deseti lety. Teď už mám od lékaře povoleno dokonce i cvičit," pochlubil se pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol, který dokonce nedávno sdílel na Instagramu fotografii z posilovny.

"Strašně moc věcí jsem po té nemoci přehodnotil, protože jsem tu už vážně nemusel být. Myslím, že mi dal Bůh varování, abych se zamyslel, že už mi zkrátka dal najevo, že už to bylo dost a měl bych něco změnit. A tak se teď soustředím na věci, které mi dělají radost," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol a vysvětlil, že momentálně jej těší především práce, ke které se opět vrátil.

V současné době natáčí hraný dokument s názvem »Jiří Krampol: Život je sranda«. Ve filmu mu bude sekundovat mladá kolegyně, která diváky provede koláží historek a zábavných vzpomínek. Jiří Krampol uvedl, že si přeje, aby diváci ocenili, že má pořád obrovskou chuť rozdávat humor a dobrou náladu.

I když pracuje stále ve velkém tempu, tak se rozhodl, že omezí delší zájezdy a vystoupení, na která je nutné dlouhou dobu cestovat. "Já mám po operaci koleno, měl jsem přetrhané vazy. A sedět třeba šest hodin v autě tomu nedělá dobře. Mohl bych si to nechat odoperovat, ale u spousty lidí se ten zákrok nepovede a jsou na tom ještě hůře, než byli dosud, a tak to raději nebudu riskovat," dodala pro ŽivotvČesku.cz legenda českého i československého filmu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.