Když máme pořádně naděláno v plínce, tak to je odměna, říká Petr Suchoň o otcovství. Pánové, přečtěte si, co řekl o manželce

Moderátor Petr Suchoň s rodinou
Moderátor Petr Suchoň s rodinou
Foto: Se svolením Petra Suchoně
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2022

Sympatickému moderátorovi Petrovi Suchoňovi (37) a jeho pohledné manželce Kláře Koukalové (39) se v červenci loňského roku narodil syn. Malý Sebastian roste jako z vody a rodičům dělá samou radost. "Já jsem jen takový nosič vody. Sice pomáhám, co to jde, ale když člověk musí být v práci na hlavní pracovní úvazek, tak největší tíha je na té mamince," prozradil pro ŽivotvČesku.cz střípky ze soukromí pyšný tatínek Petr Suchoň, který si své manželky velmi váží a pomáhá jí naprosto se vším, s čím v rámci svého času jen může.

Měsíc červenec pro něj byl jedním z největších životních milníků, protože na světě přivítal prvorozeného syna se vznešeným jménem Sebastian. Moderátor Petr Suchoň prožívá krásné pocity z otcovství, které už zvládl dokonale skloubit s prací moderátora. Na kolotoč, který souvisí s příjemnými povinnostmi okolo rodiny a práce, si už zvykl. Hodně za to ale vděčí své manželce a neváhá to říct nahlas.

"Musel jsem si zvyknout, protože jinak to nejde. Jedna věc je, že já jsem si musel zvyknout a další věc, že samozřejmě ta největší tíha je na mé manželce. Nebýt jí a toho, že se oddala roli matky... Já jsem jen takový nosič vody. Sice pomáhám, co to jde, ale když člověk musí být v práci na hlavní pracovní úvazek, tak největší tíha je na té mamince. Tím, jak Klárka všechno zvládá, je to pro mě jednodušší," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Suchoň.

Ke své manželce chová oblíbený moderátor neskonalý obdiv. Rozhodně se neřadí mezi muže, kteří by mateřskou dovolenou považovali za oddychový čas. Moc dobře ví, jak je péče o miminko a o domácnost náročná a myslí si, že kdo věří v opak, měl by si to aspoň na jeden den sám vyzkoušet.

"Kdo z chlapů nazývá mateřskou dovolenou opravdu dovolená a přijde z práce a zeptá se ženy, co celý den dělala, že ani nemá teplou večeři, to je pěkný bambula. Nechal bych je na jeden jediný den si to vyzkoušet od rána do večera, ne takovéto, že přijdu z práce a na hodinku si s dítětem pohraju než usne a dám mu poslední mlíčko, ale když se musíte opravdu starat od rána do rána, ta péče je 24 hodin, když to dítě má nějaké slabší období. Mateřská dovolená... Kdo tomu dal název dovolená, to je taky bambula," řekl otevřeně Petr Suchoň pro ŽivotvČesku.cz.

Přestože kvůli práci nemůže být se Sebastianem 24 hodin denně a obstarat veškerou péči o něj, ve volném čase se rozhodně nezdráhá dělat, co může. S tím souvisí i přebalování, do kterého se tatínkové leckdy úplně nehrnou.

"Já se neštítím, naopak. Když máme pořádně naděláno v plínce, tak to je velká odměna. Když funguje peristaltika, tak to je u dítěte polovina úspěchu. Naopak, když je plína prázdná, tak má člověk obavy, takže tohohle se neštítím vůbec," dodal hrdý otec a manžel Petr Suchoň pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.