Když vidím, jak se lidé chovají, tak máme strach, že se vše zase zavře, říká manžel Heleny Vondráčkové

nextfoto.cz
Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 5. 2021

Zpěvačka Helena Vondráčková (73) musela kvůli koronavirové epidemii a s ní spojenými vládními restrikcemi na čas odložit všechna vystoupení a koncertní turné. V současnosti s manželem Martinem Michalem čekají na oficiální rozvolnění, aby mohli po měsících čekání opět uspořádat vystoupení. "Čekáme na rozhodnutí vlády. Jde hlavně o to znovu začít žít," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky s tím, že před sebou mají dvě vystoupení a naplno hudební legenda bude zpívat až v září.

Helena Vondráčková musela stejně jako celá umělecká scéna zareagovat na vládní opatření a zrušit všechna naplánovaná vystoupení, a to už od poloviny loňského roku, ale i na jarní sezónu 2021. I přesto, že je evidentní, že epidemie brzdí, stále není vyhráno. Někteří odborníci mají obavy z toho, že při masivním rozvolnění by mohlo dojít k vzedmutí další vlny epidemie.

"Máme veliké obavy, že se to opět zavře. Když vidím, jak se lidé chovají, tak máme strach, že se vše opět zavře. Je vidět, že řada lidí nerespektuje opatření, takže obavy z toho, že by došlo k další vlně epidemie a tím se opět vše uzavřelo, máme," řekl pro ŽivotvČesku.cz Martin Michal.

Nadějí, že Česko porazí epidemii, je očkování. V Česku bylo dosud podáno 3,628.177 dávek vakcíny proti covidu-19. V sobotu zdravotníci očkovali 29.623 lidí. Je to výrazně méně než v předchozích třech rekordních dnech, ale proti předchozí sobotě je to nárůst zhruba o 6300 očkovaných. O volných dnech se očkuje méně, podobné je to s testováním.

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu