Když závodí dcera, pyšný otec rituálně nedýchá. Janek Ledecký dnes slaví 58. narozeniny

Janek Ledecký je pro mnohé nezapomenutelným hudebníkem.
Janek Ledecký je pro mnohé nezapomenutelným hudebníkem.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2020

Snad každý v Česku zná hity Promilujem celou noc či Všechno bude fajn, které Janek Ledecký nazpíval jako frontman skupiny Žentour. A právě tyto skladby z něj před téměř třiceti lety udělaly idol tehdejších teenagerů. Zpěvák, skladatel a textař, narozený 27. července 1962, se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu. Dnes má na svém kontě nejen několik osobních úspěchů, ale zejména jeho děti mu dělají velkou radost.

Ledecký se narodil v Praze a vystudoval práva. Již v devatenácti začal hrát s kapelou Žentour. V roce 1999 měl premiéru jeho první úspěšný muzikál Hamlet, který byl v letech 2003 až 2004 několikrát uveden v USA, od roku 2007 se hrál v Soulu a později také v Tokiu.

Před osmi lety uvedl Ledecký v Praze svou verzi Hamlet The rock opera, kterou připravil s americkým režisérem Robertem Johansonem a v níž hraje krále Claudia. Úspěch slavil Ledecký i s druhým muzikálem – o italském učenci Galileovi.

Vášnivý sportovec Ledecký žije střídavě v Praze a ve Špindlerově Mlýně. Jeho dcera Ester je reprezentantkou ve snowboardingu a alpském lyžování, syn Jonáš má kapelu Ray Band.

Díky finančnímu zázemí a hlavně skvělé rodině se dcera Ester Ledecká mohla věnovat zimním sportům a nyní patří do absolutní špičky v alpském lyžování a snowboardingu. Její otec Janek během závodů ani nedýchá a to není pouze fráze. „Ani nevím, prostě to dělám. Zatím to funguje. Na sjezdy bych ale musel ještě trochu potrénovat, to jsou tak dvě minuty,“ prozradil Ledecký před časem magazínu Forbes během rozhovoru se svou dcerou. K jeho narozeninám mu gratulujeme.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.