Keanu Reeves bude zase o rok starší. Oblíbený herec prozradil, díky čemu nikdy nevypadá unaveně. Své místo v jeho odpovědi má i facka

Keanu Reeves
Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2022

Kanadský herec Keanu Reeves již za pár dní oslaví 58. narozeniny. Muž, který je známý z filmů Matrix či John Wick, vypadá s věkem čím dál lépe, vousy, šediny i vrásky mu dodávají charisma. A to i přesto, že je profesně velmi vytížený a času na péči o sebe samotného má málo. Pro magazín Esquire promluvil o tom, co dělá, když je unavený, ale volno si nemůže dovolit.

Mezi fanoušky je Keanu Reeves oblíbený pro svou dobrosrdečnost, skromnost a pokoru. Mezi kolegy je pak známý tím, že do své práce dává veškerou svou energii, a jakmile se vcítí do role, není snad nic, co by ho z ní vytrhlo. A přestože je práci natolik oddaný, únava se na něm nepodepisuje. I v téměř 58 letech vypadá výborně.

Během téměř 40 let trvající kariéry natočil Keanu Reeves mnoho snímků, za jediný rok často více než jeden, někdy dokonce více než dva. Času pro sebe si tak nedopřává ve velkém a už se musel naučit, jak pracovat s únavou. Náročná natáčení totiž často trvají i více než 16 hodin a divák nesmí poznat, že herec není v kondici.

"Co dělám, když jsem unavený či se v den natáčení probudím a není mi dobře? Jednoduše si dám čaj s citronem a medem. Nebo si dám facku. Chce to se protáhnout a především koncentrovat," řekl Keanu Reeves v rozhovoru pro magazín Esquire, jak bojuje s únavou. Nezdravé dávky kofeinu do sebe tedy zřejmě nedostává.

V pátek čekají oblíbeného herce oslavy 58. narozenin. V tuto chvíli není známo, zda nepracuje na dalším projektu, a tak je otázkou, jestli je bude moct oslavit ve volném čase podle svého. Jisté ale je, že ve svém věku je ve výborné kondici, přestože práce má nad hlavu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.