Keanu Reeves promluvil o stinné stránce slávy. Dotěrní fanoušci na něj hodiny číhají tam, kde to žádná slavná osobnost nemá ráda

Herec Keanu Reeves
Herec Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2022

Že sláva má i stinné stránky není třeba vysvětlovat. Kdo byl byť jen na chvíli středem pozornosti, i když o to nestál, má alespoň malou představu, jaké to může být. Herec Keanu Reeves (57) je sice za své fanoušky velmi vděčný a k lidem je neuvěřitelně vstřícný, podle deníku Daily Mail ale i on občas zatouží mít větší klid. A to paradoxně v místech, kde by se měl cítit nejvíc v bezpečí.

Kanadský herec Keanu Reeves nepatří mezi celebrity, které dávají svůj soukromý život na odiv. Možná právě proto mají fanoušci takový zájem se o jeho soukromí dozvědět něco víc. Někteří se spokojí s tím, co o sobě občas sám prozradí, jiní ale zacházejí za hranu únosnosti. Podle herce je jich bohužel tolik, že to nejen jemu komplikuje život.

Ve větších amerických městech jsou oblasti, které jsou známé tím, že v nich žijí slavní a bohatí lidé. Do těchto míst rádi jezdí jejich fanoušci, kterým se přezdívá lovci celebrit. Většinou jim nejde o to, aby slavnou osobnost přímo potkali a měli příležitost ji pozdravit, ale chtějí si ji na památku třeba jen vyfotit i při sebevíc obyčejné činnosti.

"Vyjdu si ráno před dveře pro noviny a oni tam jsou. Člověk si pak připadá jako zvíře v kleci. Ti lidé přijedou, zaparkují v naší čtvrti a klidně i hodiny čekají, koho uvidí. Pak vás spatří a můžou si říct, že jednu celebritu mají. Je jasné, že to jsou turisté, protože lidé z Los Angeles na slavné naráží pořád, je jim to jedno, neřeší to," popsal Keanu Reeves pro deník Daily Mail, co mu komplikuje život.

Přestože oblíbený herec, který má na kontě filmy jako Matrix, John Wick či Constantine, je na fanoušky obvykle velmi milý a nemá problém si popovídat téměř s kýmkoliv, z jeho slov je cítit, že zrovna s »lovci« číhajícími pravidelně před jeho domem by si neměl co hezkého říct.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.