Keanu Reeves se vrací jako Neo v Matrixu. Vnímám to jako dar, přiznal. Popsal pocity z natáčení nového dílu

Herec Keanu Reeves v kultovním snímku Matrix
Herec Keanu Reeves v kultovním snímku Matrix
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2021

Milovníci kultovní sci-fi filmové série Matrix se mohou zaradovat. Na plátna kin se vrací nové osudy počítačového experta Thomase Andersona alias Nea v podání hollywoodské hvězdy Keanu Reevese (57). Na pokračování se hlavní hrdina dlouho těšil a po více jak dvaceti letech od premiéry prvního dílu se tak znovu vžije do kůže postavy, která se bez přehánění stala přímo ikonickou.

Konec roku bude pro fanoušky sci-fi zcela zásadní v tom, že budou moci po dvou dekádách od premiéry prvního dílu zhlédnout na filmovém plátně v pořadí již čtvrté pokračování kultovní série s názvem The Matrix Ressurection (v překladu Matrix Vzkříšení). V hlavní roli se vrátí kanadský herec s libanonskými kořeny Keanu Reeves a spolu s ním i další známé tvář – například Carrie-Anne Mossová (54) jako nezapomenutelná Trinity.

"Vnímám to jako dar, bude to hodně zajímavé. Myslím si, že když se vrátíte do příběhu, můžete pokračovat jeho vyprávěním, ohlížíte se zpět do minulosti, k tomu, co jste udělali. Pro mě je to druh emocionálního stavu, v němž se nacházím a jsem znovu postavou, kterou jsem býval. Znáte to, jak se cítíte, jak přemýšlíte a pak si obléknete kostým z filmu a je to ono," řekl Keanu Reeves v televizním rozhovoru pro ET Canada.

Představitel Nea také velmi ocenil scénář a milostný příběh, který se odehrává napříč celým filmem a jenž je povedenou love story. Podle jeho slov bude nový díl Matrixu pro fanoušky v mnoha ohledech inspirativní. Opět se musel hodně zapotit při natáčení akčních scén, pracovat na své fyzické kondici a neustále trénovat, ale po zkušenostech například i z natáčení filmů o elitním nájemném zabijákovi Johnu Wickovi už má bohaté zkušenosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.