Kelly z Beverly Hills 90210: Jennie Garthová žádné úpravy nepotřebuje. Téměř v 50 letech zůstává kráskou

Herci Jennie Garthová a zesnulý Luke Perry v seriálu Beverly Hills 90210
Herci Jennie Garthová a zesnulý Luke Perry v seriálu Beverly Hills 90210
Foto: Profimedia/Courtesy Everett Collection
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2021

Devadesátá léta představila televizním divákům osudy party středoškoláků v kultovním seriálu Beverly Hills 902010. Americká herečka Jennie Garthová (49) si zahrála pohlednou Kelly Taylorovou a díky roli si získala obrovské množství fanoušků. Ani po třech dekádách od natáčení seriálu, který se stal fenomén, neztratila kouzlo a jako trojnásobná matka hrdě ukazuje bez přikrášlení, že stárnout se dá opravdu s velkou elegancí.

Beverly Hills 90210 patří k seriálovým klenotům hvězdného producenta a scénáristy Aarona Spellinga (†83), otce herečky Tori Spellingové (48). Spolu s ním stojí za úspěchem jméno Darrena Stara (59), producenta slavných hitů jako Sex ve městě, Melrose Place nebo z posledních let Znovu 20. Popularita »Beverly« byla obrovská, seriál se dočkal celkem 10 řad a počet dílů se vyšplhal téměř ke třem stům. Poprvé seriál odvysílala americká stanice Fox, v České republice se stal fenomén o něco později – premiéru měl až na konci léta roku 1993.

Jednou z hlavní hvězd byla Jennie Garthová (49), která ztvárnila postavu bohaté středoškolačky Kelly Taylorové. Už tehdy oplývala nepřehlédnutelným půvabem a ani přibývající roky na její kráse příliš nezměnily. Přirozeně se objevily vrásky, ale sympatická blondýnka patří téměř v 50 letech k herečkám, které neztrácí šarm.

Seriál ji formoval v době, kdy dospívala v ženu a její vztah k mužské herecké partě – Jasonovi Priestleymu (51), Lukovi Perrymu (†52) nebo Brianovi Austinovi Greenovi (48) byl zpočátku komplikovaný. "Jako mladá dívka jsem asi všechno sváděla na kluky – všechno byla jejich chyba. Ale tak jsem to viděla. Pokud mám být upřímná, myslím si, že show mě naučila vnímat skutečnost, že mě ohrožují také jiné dívky a ženy. Vedl mě k tomu, abych dokázala čelit konkurenci, protože jsem stála o pozornost," připustila Jennie Garthová v podcastu iHeartRadio to, že dlouhou dobu bojovala s myšlenkou, že jsou pro ni ostatní dívky nepřítelem.

V lásce se krásce »devadesátkového« fenoménu dlouhou dobu nedařilo. Má za sebou několik manželství, která zkrachovala, podobně jako vztah s hercem Peterem Facinellim (47), kterého si vzala v roce 2001. Z jejich lásky však vzešly tři děti – dcery Luca Bella (24), osmnáctiletá Lola Ray a nejmladší Fiona Eve (14). V roce 2015 se herečka provdala za kolegu Davea Abramse (40).

Krátce před jubilejní »padesátkou« vypadá skvěle a je na ní vidět, že je konečně šťastná. I když mnoho jejích kolegyň využívá kouzlo filtrů a úprav, které dnešní mobilní aplikace nabízejí, Jennie Garthová se neboj ukázat ve své přirozené podobě. A nutno říct, že krásu ani po 30 letech od natáčení Beverly Hills 90210 rozhodně neztrácí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.