Kevin ze Sám doma: Čtyřicátník Macaulay Culkin přiznal, proč o Vánocích nesleduje komedii, která ho proslavila

Herec Macaulay Culkin
Herec Macaulay Culkin
Foto: Showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2020

Americký herec Macaulay Culkin (40) se proslavil v roli osmiletého chlapce Kevina McCallistera v kultovní komedii Sám doma, která patří ke klasikám vánočního televizního programu. Jenže právě jeho nejslavnější role mu sice vnesla do života obrovskou popularitu, ale také úzkosti, psychické problémy a především vážnou drogovou závislost.

Herec Macaulay Culkin patří mezi celebrity, jejichž jméno je spojeno s úspěchem řady slavných filmů. Teprve jako desetiletý chlapec se stal celosvětovou hvězdou díky rodinné komedii režiséra Chrise Columba (62) Sám doma a jeho pokračování. Jenže právě postava Kevina McCallistera, který se ocitne po odletu rodiny osamocený v domě a musí si poradit s dvojicí vychytralých lupičů, se pro něj stala částečně i prokletím. V patnácti letech se rozhodl udělat radikální krok – osamostatnit se a zbavit se vlivu rodičů, jak uvedl britský Mirror. Jako teenager nashromáždil majetek v hodnotě třinácti milionů liber (v přepočtu 379 769 000 českých korun) a chtěl zabránit tomu, aby ho otec Kit s matkou Patriciou, kteří fungovali jako jeho manažeři, ovládali a rozhodovali o jeho budoucnosti.

Představitel Kevina McCallistera si vánočně laděnou rodinnou komedii, která ho proslavila, nepouští moc často. I když chápe, proč je i po tolika letech u televizních diváků oblíbená. "Sálá z toho atmosféra Vánoc. Vzpomínám si na jeden den na place, kdy jsem schovával svoji Pepsi za gauč. Znám spoustu lidí, kteří by si se mnou chtěli sednout a dívat se na Sám doma, což mě na jednu stranu těší, ale na druhou mi to přijde trochu strašidelné. Nemůžu se na to dívat stejně jako ostatní," řekl Macaulay Culkin v rozhovoru v televizní show moderátorky Ellen DeGeneres (62).

Pro herce znamenala slavná dětská role v dalších letech mnohé problémy. Ztráta soukromí, obrovská popularita a neustálé sledování jeho osoby na každém kroku. To vše se podepsalo na tom, že se pro něj Vánoce staly méně oblíbeným svátkem v roce, kdy se snaží spíše nevycházet ven, jak uvedl web looper.com. Prošel si také těžkou závislostí na drogách, která ho v jeden čas natolik ničila, že se mnozí obávali o jeho život. Ale naštěstí se mu podařilo dát dokupy a z člověka připomínajícího spíše bezdomovce se proměnil v elegantního čtyřicátníka, který ani jako dospělý muž neztratil podobu slavné filmové role Kevina.

Macaulay Culkin má dva bratry – Roryho (31) a Kierana (38), který si mimo jiné také zahrál v Sám doma, kde ztvárnil roli Fullera, jak informoval web usatoday.com. Herec chodil osm let s hollywoodskou kráskou Milou Kunis (37), ale pár se nakonec rozešel.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.