Kiki z MasterChefa žije se slavným českým hokejistou, se kterým má dvouměsíční holčičku. Promluvila o svatbě a stravě

Kristýna se svým partnerem
Kristýna se svým partnerem
Foto: Se svolením Kristýny Zelénkové
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2021

Jednou z nejvýraznějších osobností nejnovejší řady kulinářské soutěže je nepochybně Kristýna Zelénková neboli Kiki. Sympatická blondýnka, která dokáže na talíři vykouzlit pokrmy, jejichž chuť i vzhled porotu ohromí, je nejen talentovanou kuchařkou. Před dvěma měsíci se stala maminkou a poté, co ji hokejista David Musil (28) požádal o ruku, se pravděpodobně už během příštího roku stane i manželkou. Konkrétní plán svatby ale zatím není. "U nás je to trošku problém, život se sportovcem nejde moc plánovat," zasmála se v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz Kristýna Zelénková a popsala, jak vaří doma.

Pro mnohé diváky soutěže MasterChef Česko může být šokem, že štíhlá soutěžící Kiki je maminkou teprve dvouměsíční holčičky. Její postava rozhodně nevypadá na to, že si před ta krátkou dobou prošla těhotenstvím a na svět přivedla miminko. Roli ve štíhlé linii Kristýny Zelénkové hraje zdravé stravování, ale také pohyb. Jak sama o sobě říká, nedokáže chvíli posedět.

"Já jsem byla aktivní už v těhotenství. Později jsem měla rizikové těhotenství a musela jsem mít klidnější režim. Když jsem porodila, tak šly kilogramy dolů tak nějak samy, abych řekla pravdu. Strava je důležitý faktor a my doma jíme vesměs zdravě, vynecháváme pečivo či obiloviny. To podle mě dělá hodně. Po šestinedělí jsem také začala cvičit, protože mě to baví a baví mě být v pohybu. S kočárkem nachodím denně kilometry, chvíli neposedím na zadku, to je trochu můj problém (směje se)," řekla pro ŽivotvČesku.cz Kristýna Zelénková.

Kristýna je nejen maminkou, ale i budoucí manželkou. O ruku ji požádal profesionální hráč ledního hokeje David Musil, který hraje extraligu za tým HC Oceláři Třinec. Je členem slavného hokejového klanu, dvojnásobný mistr extraligy s Třincem. Narodil se v Calgary, pokoušel se prosadit do NHL, ale nevyšlo to. Jako sportovec potřebuje snoubenec Kiki vyvážený jídelníček, který mu je ona jako nadaná kuchařka schopná dopřát. Ona sama zdravé stravě, kterou doma vaří, vděčí za dokonalou postavu.

"Od mého přítele se hodně odvíjí náš jídelníček. Když jezdí na utkání mimo město, má tam většinou maso, takže u nás je pak jídelníček pomalu bezmasý. David ho moc jíst nechce a když je pryč, nemá úplně na výběr, je obsaženo vesměs v každém jídle. Doma vaříme skoro vegetariánsky, maso máme maximálně ve vývarech a čas od času si dáme stejk či nějakou rybu. Naše lednice obsahuje asi 50 procent zeleniny a potom bílkoviny, jako sýry či vajíčka. Hodně vaříme i luštěniny, u nás jde strava zdravějším směrem," vysvětlila Kiki pro ŽivotvČesku.cz, jak doma pro svého snoubence a pro sebe vaří.

O Davidu Musilovi veřejnost už povědomí měla díky hokeji, nyní je lidem díky soutěži známá i Kristýna. Reakce lidí na její výkony a ani na její osobu ale partneři nesledují. "Ani jeden z nás nečte komentáře na sociálních sítích. Já z toho mám trošku strach a prozatím na to nekoukám. Já si chci hlavně užívat své holčičky, rodiny a zbytečně si nekazit náladu případnými negativními komentáři. Příteli maximálně někdo v kabině řekne, že něco četl, ale on si z toho spíš dělá legraci," vysvětlila Kristýna Zelénková pro ŽivotvČesku.cz, proč nesleduje, co si o ní diváci myslí.

Přestože krásný prsten už Kiki na levé ruce nějakou dobu nosí, svatba ještě naplánovaná není a letos už snoubenci její detaily pravděpodobně ani řešit nebudou. "U nás je to trošku problém, život se sportovcem nejde moc plánovat (směje se). U nás bude svatba až po sezóně, možná to po ní začneme teprve řešit. Udání konkrétního datumu je u nás nemyslitelné, ale tipuji to na květen či červen," dodala kuchařka Kristýna Zelénková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.