Kincl se v kleci sakra snažil. Specialistka na estetické operace zhodnotila "masakr" v obličeji Vémoly

Karlos Vémola / Lékařka Ivana Němečková
Karlos Vémola / Lékařka Ivana Němečková
Foto: Reprofoto se svolením organizace Oktagon / foto 2: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2023

Byla to bitva, která skončila dvojnásobnou nepřízní pro poraženého. Dlouho očekávaná odveta mezi Karlosem Vémolou (37) a Patrikem Kinclem (33) přinesla pětikolovou podívanou. Z vítězství na body se nakonec radoval mladší zápasník, který zůstal šampionem střední váhy organizace Oktagon MMA. Pro českého Terminátora to znamenalo nejen smutnou porážku, ale zároveň značně zdevastovaný obličej. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila specialistku na estetickou medicínu Ivanu Němečkovou, která Vémolův oteklý obličej zhodnotila.

Dělat predikce, kdo z obou MMA bijců bude na konci duelu úspěšnější, se před odvetným zápasem snažil snad každý fanoušek bojových sportů. Kdo se domníval, že Kincl bude »nakládat« Vémolovi plných pět kol a ještě mu lidově řečeno rozbije pořádně »ciferník«, měl nakonec pravdu.

Zápas, který skončil na body, se odehrával téměř dominantně u pletiva, kde Vémola sice tlačil, ale zároveň inkasoval desítky »slabších«, ale výrazně nepříjemných úderů, které mu v celkovém množství viditelně zdevastovaly obličej. "Porazil jsem Karla v jeho vlastní hře," uvedl Kincl krátce poté, co mu rozhodčí zvedl ruku a bylo rozhodnuto o vítězi.

Vémola po zápase mlčky odešel do šaten a doposud se ke své porážce nevyjádřil, ještě v sobotu večer s manželkou Lelou vyrazil do nemocnice.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila lékařku - odbornici v oblasti estetické medicíny, která uznala, že Kincl se v kleci dost snažil.

"Pokud při úderech nedošlo ke zlomení nosu, nosních kůstek, případně poranění spodiny orbity (zlomeniny očnice), což tato zranění by vyžadovala chirurgický zákrok, z fotografií je nelze určit, tak pouze otoky a hematomy zmizí z obličeje do deseti až patnácti dnů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Ivana Němečková - specialistka na estetické a ORL zákroky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.