Klára Kolomazníková přiznala, co je na domácí výuce dcery nejtěžší. Řeší to spousta rodin, říká

Klára Kolomazníková prodělala covid-19
Klára Kolomazníková prodělala covid-19
Foto: showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2021

Náročné období prožívá zpěvačka a bývalá členka úspěšného dívčího seskupení Holki Klára Kolomazníková (41), které do života zasáhla stejně jako jiným lidem epidemie koronaviru. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, na čem pracuje během doby platnosti vládních restrikcí, jak zvládá jako maminka domácí výuku devítileté dcery Valérie nebo o vlastní zkušenosti s onemocněním covid-19.

O Kláře Kolomazníkové:

  • Vystudovala hudební gymnázium v Praze a pokračovala na konzervatoři Jaroslava Ježka.
  • Necelých 5 let působila v dívčí skupině Holki, poté zahájila sólovou dráhu.
  • Od roku 2005 vystupovala v divadle Semafor.
  • V roce 2009 se na zámku v Senohrabech provdala za Martina Novana, se kterým se nakonec rozvedla.
  • V listopadu 2011 přivedla na svět prvorozenou dceru Valérii.
  • V roce 2017 vyšla její poslední sólová deska s názvem Nebe spí (v pořadí čtvrtá), aktuálně připravuje nový singl.

Kláro, současná doba s epidemií koronaviru není vůbec lehká. Co je pro vás nejtěžší?

Celkově je současná doba velmi obtížná, ať už se to týká pracovního života, školního a tak dále. Ta negativní situace už trvá velmi dlouho a pořád není jisté, kdy skončí. Jako pro zpěvačku je pro mě hodně těžké, že nemohu připravovat žádné akce, nevystupuju, nemůže se do divadel a samozřejmě mi moc chybí ten adrenalin na pódiu. Vidět lidi, komunikovat, zpívat. Jako pro maminku devítileté dcery je pro mě těžká výuka z domova. Vidím, jak dětem chybí komunikace s ostatními - s kolektivem a také osobní kontakt s učiteli. Chvíle učení, spoustu úkolů a dost práce zastáváme za učitele my rodiče. Tato situace vůbec není jednoduchá a klobouk dolů před všemi rodiči, kteří ten celý kolotoč zvládají. Ono bohužel nic jiného nezbývá, ale náročné to je. Děti ztratily celý rok života, což je hlavně u těch malých nenávratné a může to na ně mít vliv. Nicméně o momentální situaci rozhodují ti »nahoře« a my občané musíme poslouchat, co zrovna vymyslí… Musíme věřit, že ta situace už má někde konec.

Kvůli vládním restrikcím je zasažena také kultura, která utichla. Chybí vám zpívání? A trénujete třeba doma?

Doma si zpívám často. Sama i s dcerou. Muzika je můj život, dcera miluje tanec, takže hudba jako taková je u nás na každodenním programu. Občas dám i nějaké domácí video na své sociální sítě, aby lidé věděli, že ještě »žiju« (smích). I kdyby to potěšilo jen pár z nich, stojí to za to. Divadlo mi chybí taky. Nejen se jít podívat na nějaké představení, muzikál, ale chybí mi i osobně. Na svých 7 let v divadle Semafor nikdy nezapomenu. Hodně mi to dalo a čerpám z té zkušenosti dodnes. Ráda bych se do divadla ještě někdy vrátila. Klidně bych zkusila i muzikál. Ten divadelní svět je prostě krásný a naplňující.

Co připravujete, až epidemie skončí? Prozraďte, na čem aktuálně pracujete.

Už rok připravuji nový singl. Ale pořád není správná doba na setkání a vydání. Písničku mi poprvé napsal producent Daniel Škrášek. Už se nemůžu dočkat, až se potkáme ve studiu a začneme natáčet. Ale jedno je jisté - letos ten singl určitě už vyjde (smích). Ráda bych k němu natočila i videoklip, ale se sponzory je to teď ještě mnohem těžší než normálně, tak uvidíme, zda se podaří. Mám v plánu točit postupně další singly, ale celá deska se teď asi nevyplatí. Až budu stát ve studiu u mikrofonu, budu šťastná. Taky by mě dost lákal dabing. Uvidíme, co přinese budoucnost.

Už jste zmínila téma domácí školní výuky, kterou musíte jako maminka dcery Valérie řešit. V čem je to pro vás náročnější?

Dcera ještě není ve věku, abych po ní vše nekontrolovala, a často ji musím hodně věcí vysvětlit, protože na online výuce na to prostě není čas. Škola teď zabere více času a myslím si, že to řeší spousta rodin a rodičů, hlavně s menšími dětmi. Upřímně, už bych byla ráda, aby školy za určitých podmínek fungovaly.

Když jsme spolu mluvily naposledy, byla jste šťastně zamilovaná. Řekněte mi něco o partnerovi.

Přiznám se, že si čím dál víc chráním soukromí a momentálně není úplně vhodná doba na zveřejňování jakýchkoliv informací z této oblasti. Uvidíme, co přinesou následující měsíce.

Co byste si nejvíce přála v osobním, a naopak v pracovním životě?

Prodělala jsem teď čerstvě covid, proto se přiznám, že bych byla ráda už zdravá a přeji to samozřejmě nejen svým blízkým, ale všem dobrým lidem. To zdraví je opravdu nejdůležitější. Mám ještě spoustu plánů a snů, které bych si ráda splnila. Určitě je pro mě po pracovní stránce důležité natočit co nejdříve nový singl a připomenout se tak svým fanouškům. A v soukromém životě se nechám překvapit. Všem přeji hlavně klidné a zdravé dny. Snad bude vše lepší.

Vláda Petra Fialy (57) smetla minulou středu ze stolu vyhlášku o povinném očkování pro lid...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu