Klasické zimní počasí se neprobudí ani v dalším týdnu. Přes území ČR budou přecházet jednotlivé frontální systémy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: FotovČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2023

Klidné víkendové počasí bude střídat v příštím týdnu opět počasí jako na draka. "Přes území ČR budou přecházet jednotlivé frontální systémy a oblačnosti. Nebude nouze o srážky – zpočátku týdne se sněhové vločky ukáží přechodně už od středních poloh, ale na pravou zimu si budeme muset počkat," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V ČR to na pravou zimu nevypadá ani v příštím týdnu. "V pondělí bude oblačno až zataženo, na východě území déšť, jinde přeháňky, na horách přechodně i srážky sněhové. Noční teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 3 až 7 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, co lze očekávat od úvodu nadcházejícího týdne.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, od středních poloh sněhové. Během odpoledne až polojasno. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

Ve středu lze očekávat zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na východě území od vyšších poloh srážky sněhové. Noční teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 6 až 10 °C, na východě kolem 4 °C.

Zataženo bude ve čtvrtek. Podle předpovědi občas déšť nebo přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

V pátek bude oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Noční teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.