Reklama:

Klid před vedrem. Meteoroložka upřesnila předpověď na červenec a srpen

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2024

"Začátek července přinesl v porovnání s dlouhodobým normálem ochlazení a podprůměrné teploty. Citelný, ale přechodný nárůst teplot přinese až konec týdne," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že už o víkendu přes Česko opět přejde studená fronta, takže letní počasí moc dlouho nevydrží.

Reklama:

A tak to zřejmě bude pokračovat po většinu července. "V nejbližší době to na žádné teplotní extrémy nebo dlouhotrvající vlnu veder nevypadá. I z výhledů počasí na prázdninové měsíce to vypadá, že srpen přinese vyšší teploty než první prázdninový měsíc," vylíčila expertka přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, jak to pravděpodobně bude vypadat s letními teplotami během prázdnin.

"Nejteplejší léto v pražském Klementinu bylo v roce 2019 s průměrnou teplotou 22,9 °C, na druhém místě je rok 2018 s 22,7 °C a na třetím místě je rok 2003 s průměrnou teplotou 22,4 °C," ohlédla se do historie Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a následně poskytla pár informací ohledně koupání v přírodě.  

Reklama:

"Teplota vody se v přírodních nádržích v těchto dnech pohybuje na 25 °C – například na Orlíku nebo Vranovské přehradě. Slapy mají až 26 °C. Jsou to ale teploty vyšší než teploty vzduchu, ty nás zrovna moc lákat k vodě nebudou," doplnila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: