Knihovnice Evelyn z Mumie po 22 letech od premiéry: Rachel Weiszová si v 51 letech udržuje krásnou tvář i křivky

Herečka Rachel Weiszová ve filmu Mumie
Herečka Rachel Weiszová ve filmu Mumie
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2021

Některé filmy devadesátých let jsou hitem dodnes a po desítky let neztrácí své diváky. V roce 1999 vznikl snímek Mumie, který představil jako hlavní ženskou hrdinku britskou herečku Rachel Weiszovou (51). Za více jak 22 let od uvedení akčního trháku na filmová plátna však neztrácí nic na svém půvabu a jako padesátnice na svůj věk rozhodně nevypadá. Navíc získala tu nejžádanější roli – je celoživotní »Bond girl« představitele agenta 007 Daniela Craiga (53), jenž je jejím manželem.

Dobrodružný film Mumie režiséra Stephena Sommerse (59), který dokázal zkombinovat několik žánrů dohromady, se stal úspěšným trhákem – vydělal téměř 416 milionů dolarů (v přepočtu tedy více jak 9 401 000 000 korun). Příběh se odehrává na území Egypta ve 20. letech 20. století a hlavní ženskou hrdinkou je důvtipná knihovnice Evelyn Carnahanová v podání Rachel Weiszové, která zaujala nejen svým hereckým talentem, ale i krásou.

"Připomínalo mi to Dobyvatele ztracené archy (jeden z filmů dobrodružné série o Indianu Jonesovi, pozn. red.) a ty filmy miluju. Myslím, že to byla opravdu vtipná role a komedie jsou moje gusto. Jde o knihovnici v akčním filmu, což byl povedený koncept. Byla to skvělá role! V druhém díle je to pak rozdílné. Tam už jsem matka. Jsem vdaná za Brendana Frasera (v Mumii představitel dobrodruha Ricka O'Connella, pozn. red. ) a máme osmiletého syna. Moje postava prošla vývojem, už to není ta knihovnice s vytřeštěným výrazem, dokáže používat zbraně. Je to spíš taková knihovnice-bojovnice, je tvrdší," řekla pro BBC Rachel Weiszová v rozhovoru s novinářem Jamesem Mottramem.

Díky honoráři za pokračování Mumie s názvem Mumie se vrací pak měla možnost zapojit se do nízkorozpočtového snímku Nádherné bytosti (v originále Beautiful Creatures) z roku 2013. V osobním životě je dvojnásobnou matkou – s bývalým partnerem má patnáctiletého syna Henryho. Se současným manželem a hercem »s povolením zabíjet« Danielem Craigem, za něhož se v roce 2011 provdala, má před médii dobře utajovanou tříletou dceru.

Rachel Weiszová už patří mezi padesátnice, ale pohled na její tvář opravdu klame. V 51 letech vypadá skvěle a její půvab je zkrátka nestárnoucí. Filmová Evelyn sice už dávno není žádná dívka, ale rozhodně žena, která zraje jako víno.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.