Koalice Pirátů a STAN by podle průzkumu v červenci volby nevyhrála. Ivan Bartoš popsal, co bude hlavním úkolem

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2021

Podle volebních modelů agentur Median, CVVM a STEM by v červenci volby do Poslanecké sněmovny vyhrálo hnutí ANO, obě koalice, jak Pirátů se STAN tak SPOLU se drží na druhém a třetím místě v těsném závěsu. Podle předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše (41) je klíčové, aby jejich příznivci k volbám skutečně přišli a mohli tak budoucnost země ovlivnit. "Jen tak můžeme mít konečně férový funkční stát bez korupce," uvedl Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak se k volebním průzkumům staví.

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny jsou už coby kamenem dohodil. Koalice Pirátů a STAN se dlouhodobě drží na prvních třech příčkách předvolebních modelů, v červenci by však podle průzkumů volby vyhrálo hnutí ANO. Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš k výsledkům řekl, že se více než na sledování průzkumů zaměřuje na práci pro lidi a na seznámení voličů s programem. Přestože by koalice červencové volby nevyhrála, výsledky modelů dlouhodobě hovoří v její prospěch.

"Z průzkumů je zřejmé, že má naše koalice silnou důvěru mezi lidmi, a toho si velice vážím.  Volební průzkumy se nicméně mění v návaznosti na různé metodologie či aktuální události, my se proto soustředíme hlavně na reálnou práci pro lidi, a během kontaktní kampaně je chceme seznámit s naším kvalitním programem pro rozvoj Česka," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš.

Stávající premiér Andrej Babiš povede kandidátní listinu v Ústeckém kraji, kde bude svému největšímu rivalovi přímo konkurovat. Pro koalici Pirátů a STAN je klíčové, aby lidé skutečně hlasovali. "Naším primárním úkolem přesvědčit příznivce, aby k volbám skutečně přišli. Jen tak můžeme mít konečně férový funkční stát bez korupce i buzerace a ukončit éru privatizace země jedním oligarchou," dodal předseda České pirátské strany pro ŽivotvČesku.cz.

Přibližně 700 tisíc státních zaměstnanců si finančně polepší. Od ledna jim vzrostou platy....

Aktuální model CVVM ukazuje, že do vedení se dostalo hnutí ANO. Na druhém místě s 21,5 procenty hlasů by se umístila koalice SPOLU tvořená stranami ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Třetí pozice by s 21 procenty patřila koalici České pirátské strany a STAN. Strana SPD by získala devět procent a Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) jen o procento méně. Do Sněmovny by se dostala i ČSSD, která by nyní získala 6,5 procenta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu