Koalice SPOLU dýchá v průzkumech hnutí ANO na záda. Martin Kupka popsal, jakou změnu chce ODS prosadit v ČR

Místopředseda ODS Martin Kupka
Místopředseda ODS Martin Kupka
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2021

Už za měsíc budou moci občané České republiky ve volbách do Poslanecké sněmovny rozhodnout o složení nové vlády. V horké fázi kampaní politických stran nyní vychází aktuální průzkumy a potenciály jednotlivých politických stran a hnutí, které poukazují na pravděpodobnost možného úspěchu. V jednom z nich vypracovaném pro Českou televizi se dostala koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) do vedení. "Naplňuje mě nadějí fakt, že nám průzkumy vždy předpovídaly horší výsledek, než jaký se nakonec dostavil. A to dokonce i v řádu několika procentních bodů. Chceme, aby stát lidem opravdu sloužil a ne je zaměstnával hromadou byrokratických nesmyslů," řekl místopředseda ODS Martin Kupka (45) pro ŽivotvČesku.cz.

Do voleb, které se konají 8. a 9. října, zbývá měsíc a média jsou zahlcována průzkumy ohledně úspěchu stran a hnutí, jež usilují o poslanecký mandát. Ten realizovaný pro Českou televizi přisoudil koalici SPOLU vedoucí pozici s 31,5 procenty. V dalším novém průzkumu agentury Median by třístranná opoziční koalice dosáhla na druhé místo s 21 procenty voličských hlasů.

"U průzkumu pro ČT jde o vyhodnocený potenciál, čili to není výsledek aktuální podpory. Ať už průzkumy vychází pozitivně nebo negativně, beru je vždy s nesmírnou pokorou. Volby nakonec obvykle ukážou realitu jinak, než jak to naznačovaly právě průzkumy. Naplňuje mě ale nadějí, že nám průzkumy vždy předpovídaly horší výsledek, než jaký se nakonec dostavil. A to dokonce i v řádu několika procentních bodů. Takže uvidíme. Pro nás je to samozřejmě povzbuzení k té ostré kampani teď měsíc před volbami... musíme pracovat opravdu na maximum. Oslovit co nejvíce lidí. Myslím, že naše kampaň je nejvíce inspirovaná těmi ze zahraničí," řekl Martin Kupka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nyní, když to epidemie koronaviru dovolila, sází nejvíce na bezprostřední kontaktní kampaň.

"Jde nám o změnu poměrů v České republice a zastavení obrovského tempa zadlužování. Stát by se měl chovat stejně, jako když lidé spravují své rodinné rozpočty – to znamená odpovědně zejména k vlastním dětem. Chceme, aby stát lidem opravdu sloužil a ne je zaměstnával hromadou byrokratických nesmyslů. V tomto ohledu »ořežeme« státní byrokracii, jak to jen půjde," dodal místopředseda ODS pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.