Koalice SPOLU je znovu druhá. Místopředseda ODS Martin Kupka popsal, co stojí za úspěchem v předvolebním boji

Místopředseda ODS Martin Kupka
Místopředseda ODS Martin Kupka
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Podle nejnovějšího volebního modelu agentury Median koalice SPOLU tvořená stranami ODS, KDU-ČSL a TOP 09 získává víc a víc voličských hlasů. Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v červenci, s výsledkem 21,5 procenta by se umístila na druhé pozici hned za hnutím ANO. Podařilo se jí tak předběhnout koalici Pirátů a STAN. "Věnujeme se srozumitelné prezentaci programu, lidé nám rozumějí," vysvětlil úspěch koalice místopředseda ODS Martin Kupka (45).

Volby do Poslanecké sněmovny by podle agentury Median v červenci s 26 procenty vyhrálo hnutí ANO. Druhé místo obsadila koalice SPOLU, na kterou ale třetí Piráti a STAN ztrácí jen 1,5 procenta. Z modelu tak vychází, že SPOLU posiluje preference. Stejný stav představil průzkum agentury CVVM, který byl zveřejněn 30. července. 

"Už před časem jsme rozběhli živou kontaktní kampaň, ve které hodláme pokračovat i nadále. Věnujeme se srozumitelné prezentaci programu, lidé nám rozumějí. Výsledkem toho je, že jsme subjektem s nejjasnějším a pevně ukotveným programem," okomentoval úspěch koalice SPOLU pro ŽivotvČesku.cz místopředseda ODS Martin Kupka.

Z dosavadních předvolebních průzkumů je jasné, že koalice SPOLU dva měsíce před volbami neusíná na vavřínech. Uvědomuje si, že se ještě může mnohé změnit. "Čeká nás ale ještě hodně práce, v těchto volbách jde opravdu o hodně," dodal Martin Kupka pro ŽivotvČesku.cz.

Druhé místo v předvolebních průzkumech dosud držela koalice Pirátů a STAN, která dokonce ještě v dubnu podle modelů vedla a tou dobou by volby vyhrála. "Všechny tři subjekty, tedy ANO a ty dvě koalice, jsou zhruba na stejné úrovni," uvedl pro ŽivotvČesku.cz politolog Lubomír Kopeček s tím, že v tuto chvíli nelze určit, kdo pravděpodobně volby do Poslanecké sněmovny vyhraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.