Kobe Bryant, který zemřel s dcerou při pádu helikoptéry, by slavil narozeniny. Nikdo už nebude tak skvělý, stýská si jeho manželka

Kobe Bryant s dcerou Giannou
Kobe Bryant s dcerou Giannou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2021

Legendární basketbalista Kobe Bryant by dnes oslavil 43. narozeniny. V lednu 2020 ve věku 41 let tragicky zemřel při pádu vrtulníku, neštěstí se stalo osudným i jeho třináctileté dceři Gianně. Manželka Vanessa (39) a další tři dcery se se ztrátou dodnes vyrovnávají. Vdova s týmem právníků navíc stále bojuje za to, aby byli potrestáni policisté, kteří místo nehody i s těly zesnulých zachytili na fotografiích a šířili je dál.

Tragická smrt Kobe Bryanta, jeho dcery Gianny a dalších sedmi lidí, kteří s nimi byli na palubě helikoptéry, zasáhla v lednu loňského roku mnoho lidí. Obzvláště těžkým obdobím si procházela vdova po basketbalistovi Vanessa Bryantová, která zůstala sama na tři dcery. Navíc se musela potýkat s tím, že se na světlo světa dostaly snímky z místa nehody.

K pádu helikoptéry v Kalifornii došlo podle šetření kvůli problémům s počasím. Zřícení stroje nepřežil jediný pasažér. Na místo jako první dorazili policisté a jeden z nich si místo nehody několikrát vyfotografoval. Snímky nehody se dostaly ven, když chtěl zaujmout dívku v baru. Právník Vanessy Bryantové dodnes bojuje za to, aby byli všichni policisté, kteří mezi sebou snímky sdíleli, tvrdě potrestáni.

"Jde o nevyslovitelné znesvěcení lidské úcty, respektu a narušení práv obětí a jejich rodin. Identita těch, kdo snímky pořídili a šířili, by měla být zveřejněna, měli by čelit tomu nejpřísnějšímu trestu. Jedině tak dojdou pozůstalí klidu a bude zajištěno, že tito lidé už nic takového neudělají," řekl právník vdovy po Kobe Bryantovi na tiskové konferenci.

Vanessa Bryantová tráví čas se svými dcerami, osmnáctiletou Natalií, čtyřletou Biancou a dvouletou Capri. Nejmladší dívky ani nestihly tatínka pořádně poznat, jejich matka ale všechny ujišťuje, že budou vědět, co pro ně dělal a co pro něj znamenaly. Svůj smutek sdílí se svými příznivci na Instagramu, stejně tak ale i veselé momenty, které se svými děvčaty prožívá.

"Už nikdy tu nebude někdo tak skvělý, jako byl Kobe. On a Gigi si zasloužili tu ještě být. Můj manžel byl velmi skromný a nikdy nechtěl zklamat své fanoušky, obzvláště ne ty, kteří museli šetřit, aby ho naživo viděli hrát. Miloval své fanoušky tak, jako by byli jeho rodina," řekla podle deníku The Sun Vanessa, která je obdivována za to, s jakou grácií dokázala i krátce po smrti svého muže a dcery vystupovat na veřejnosti, aby uctila jejich památku.

Čas ale běží dál, a v rodině se dějí i změny. Nejstarší dceru Natalii přijali na univerzitu a věnuje se studiu. Mimo to ale rovněž pracuje jako modelka pod křídly prestižní agentury IMG Models. Bianca a nejmladší Capri tráví čas s maminkou a rostou jako z vody. Samotná Vanessa je se svými děvčaty neustále a snaží se jim dopřávat takový život, jaký pro ně chtěl zajistit jejich zesnulý otec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.