Kojence z Mělnicka matka hodila do vody, zatížila ho kamením, uvedla policie

Matka dítě zatížila kamením.
Matka dítě zatížila kamením.
Foto: Archiv / pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2020

Kriminalisté stále řeší případ mrtvého čtyřměsíčního kojence na Mělnicku. Toho se matka podle dosavadních zjištění zbavila poté, co zemřel na syndrom náhlého úmrtí. Podle policie matka nechala tělo v nedaleké řece zasypané kamením.

Matka nejprve policii nahlásila, že dítě ztratilo i s kočárkem. Měla na chvíli usnout při opalování v zámeckém parku v Hoříně. Policisté neprodleně vyhlásili pátrání. Do hledání dítěte se zapojila říční hlídka, psovodi i vrtulník. „Dítě dle jejich slov z jí neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila,“ uvedla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Policisté v úterý uvedli, že dítě pravděpodobně zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Podařilo se ho najít v sobotu v odpoledních hodinách. A to když matka označila místo, kam dítě hodila.

Zatížila dítě kamením

Podle nově zveřejněných informací ho matka zasypala kamením. „Mohu potvrdit, že dítě bylo nalezeno v řece zatížené kamením,“ dodala Johnová.

Žádné obvinění v případu zatím nepadlo. Stále se čeká na kompletní výsledek pitvy dítěte.

Na základě předběžných výsledků pitvy nebylo prokázáno cizí zavinění. Podle rodinných příslušníků užívala matka čtyřměsíčního kojence návykové látky, ale podle policie nebyla v době oznámení pod vlivem drog ani alkoholu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.