Kolaps a hrozící infarkt. Hvězdu seriálu Most! musela převézt záchranka do nemocnice. Poslala vzkaz Zdeňku Godlovi do StarDance

Zdeněk Godla a Petr Bažo
Zdeněk Godla a Petr Bažo
Foto: Se svolením Petra Baža
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2021

Kvůli silným bolestem na hrudi skončil v sobotu ráno v nemocnici příležitostný herec Petr Bažo (59). Lidé ho znají jako výraznou postavu v seriálu Most!, kde ztvárnil předáka chanovského sídliště Joža. Redakci ŽivotvČesku.cz popsal, co se přesně stalo. "Šlo o příznaky infarktu a tak pro mě musela záchranka," uvedl muž, který v civilním zaměstnání je členem hlídky prevence kriminality.

I když s filmováním Petr Bažo zkušenost neměl, postavu kápa z chanovského sídliště zahrál věrohodně. A diváci si ho zamilovali. Sám nedávno pro ŽivotvČesku.cz přiznal, že díky roli v osmidílném seriálu z roku 2019 ho dodnes lidé poznávají. Aktuálně je ale v nemocnici, kde skončil po náhlém kolapsu.

"Začalo to tlaky na hrudi, pak najednou bum a za chvíli už mě vezli. Záchranku mi zavolala dcera. Mám za sebou nějaké vyšetření a čekám na výsledky, podle toho se lékaři rozhodnou o dalším postupu v léčbě. Jak dlouho budu v nemocnici, nevím a ani to teď nedokáži odhadnout," řekl pro ŽivotvČesku.cz těžkým hlasem Petr Bažo s tím, že leží v mostecké nemocnici.

Netajil se tím, že od rána mu brzké uzdravení přálo velké množství lidí. "Nečekal jsem to. Myslím, že se staví na návštěvu kluci Zdeněk Godla a Julius Oračko, který v seriálu hrál Laca. Ale teď má Zdeněk jiné starosti, večer tančí ve StarDance, tak na něj budu myslet a určitě mu vzkazuji, aby mu to večer tanečně vyšlo," dodal Petr Bažo pro ŽivotvČesku.cz. Aktuálně musí být v šetřivém režimu, ale věří, že brzy navlékne uniformu a vrátí se do své milované práce.

Seriálový Jožo si totiž získal za roky svého civilního zaměstnání na kontroverzním sídlišti respekt. Cílem Petra Baža není jen uklizené sídliště a děti usazené v lavicích. Ve skupině s dalšími místními obyvateli vede s městem diskusi o obnově zdevastovaných domů. Zároveň zdůrazňuje, že kriminalita se v lokalitě značně snížila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.