Kolečko lásky a nenávisti známého scenáristy bude muset ukončit jedna z dam, říká psycholog Jeroným Klimeš

Denisa Nesvačilová, Petr Kolečko a Aneta Vignerová
Denisa Nesvačilová, Petr Kolečko a Aneta Vignerová
Foto: Nextfoto 2x
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2023

Nad milostným trojúhelníkem Petra Kolečka (39), Anety Vignerové (35) a Denisy Nesvačilové (31) zůstává zvlášť v posledních týdnech rozum stát. Podle známého psychologa Jeronýma Klimeše (55) je scenárista učebnicovým příkladem bigamisty a zběsilé kolečko rozchodů a návratů bude pravděpodobně muset ukončit některá z jeho žen. "Myslím, že v tomhle případě zkrátka účinkují prastaré geny, a to jak u něj, tak u jeho žen," uvedl odborník na lidskou duši pro ŽivotvČesku.cz.

Situace ohledně Kolečkových »velmi křehkých vztahů« se mění natolik rychle, že je poměrně těžké se v ní vyznat. Na konci loňského léta se scenárista rozešel s partnerkou Anetou Vignerovou, se kterou má syna Jiříka (3), protože zahořel láskou k herečce Denise Nesvačilové. Následovalo období, kdy poletoval od jedné dámy ke druhé, protože si mezi nimi nejspíš nedokázal vybrat. 

Aktuálně se zdá, že »dívčí válku« vyhrála bývalá miss Vignerová, kterou si Kolečko 14. března v tichosti vzal, přestože byl ještě o několik dní dříve vidět s rudovlasou herečkou Nesvačilovou. Vzhledem k turbulenci jejich vztahu však není vůbec jisté, nakolik je tento stav definitivní.

"Když se na tento případ podíváme, je to ukázka klasického bigamisty. Takovému muži situace pravděpodobně také nevyhovuje, protože je pro něj emočně i logisticky náročná, navíc mu »nakládají a zatápí« obě dvě ženy. V podstatě si ale nemůže pomoci, protože je to zkrátka pud, a tak tu situaci, která není udržitelná, zpravidla vždy ukončí ta z žen, které dříve dojde trpělivost," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz renomovaný psycholog Jeroným Klimeš, který se ve své praxi věnuje také rodinné terapii.

Podle Klimeše se v Kolečkově případě jedná prakticky o souboj nervů. Dlouhodobé partnerky, se kterými má nestálý muž často dítě, připodobnil k vytrvalostním běžcům, zatímco nové partnerky, které odvádí muže od rodiny, ke sprinterům. Vždy pak záleží na tom, zda »sprinterka« získá srdce muže dostatečně rychle, nebo si naopak »vytrvalostní běžkyně« vztah »vyčeká«.

"V tomto případě pravděpodobně fungují prastaré geny, a to jak u mužů, tak u žen. Muži mají tendenci k polygamii, zatímco ženy, které chtějí především zajistit vlastní potomky, k monogamii. Proto se nelze divit Anetě Vignerové, že se snaží udržet rodinu a je ochotná vstoupit do svazku s nevěrným mužem. I když vztah později třeba ztroskotá, manželství jí tak alespoň dá určitá práva," řekl uznávaný párový terapeut pro ŽivotvČesku.cz s tím, že muži s podobnými sklony jako Petr Kolečko se podobného chování ve vztazích budou pravděpodobně dopouštět celoživotně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.