Reklama:

Komisař Rex po 26 letech. Tobias Moretti už je šedesátník, který stále dokáže okouzlit ženy

Tobias Moretti se proslavil jako komisař Richard Moser v seriálu Komisař Rex
Tobias Moretti se proslavil jako komisař Richard Moser v seriálu Komisař Rex
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Detektivní seriál Komisař Rex nabídl televizním divákům od devadesátých let kriminální případy, které řešila neobvyklá dvojice – německý ovčák Rex a šéf policie Richard Moser, kterého ztvárnil sympatický herec Tobias Moretti (61). Ten získal za roli komisaře hned několik ocenění a postava mu přinesla období největší slávy v jeho kariéře.

Reklama:

Komisař Rex se dostal poprvé na televizní obrazovky 10. listopadu 1994 a zaujal tím, že se v hlavní roli objevil mimo jiné policejní pes Rex. Jeho lidským parťákem se stal šéf vídeňské kriminální policie Richard Moser, kterého si zahrál rakouský herec Tobias Moretti.

Reklama:

Pro něj to byla životní role, protože mu přinesla velkou popularitu a dostala ho do širokého povědomí. Vyrůstal se třemi bratry a díky matce, která má italské kořeny, si změnil rodné příjmení Bloéb na Moretti. Toužil po kariéře umělce, a protože byl cílevědomý, rozhodl se zahájit hudební studia ve Vídni – hraje na klavír, akordeon, klarinet a další nástroje.

Ve slavném kriminálním seriálu byl prvním parťákem chytrého německého ovčáka Rexe, s nímž tvořil nerozlučnou dvojici a společně se jim dařilo řešit mnohdy zapeklité kriminální případy.

(c) Lucas Wahl https://agentur-focus.com/portfolio/lucas-wahl

Zveřejnil(a) Tobias.Moretti dne Středa 20. ledna 2021

Za své ztvárnění komisaře Mosera herec získal celkem 5 ocenění, ale přes všechen úspěch o tři roky později skončil a přenechal pomyslné žezlo nové postavě Alexandera Brandtnera, kterého si zahrála o deset let mladší německá hvězda Gedeon Burkhard (51). Moretti působil v seriálu od 1. dílu počáteční série až do 4. dílu čtvrté série, kdy byla jeho postava zastřelena.

Jeho hlavním cílem bylo věnovat se menším filmovým projektům a především rodině. S manželkou Julií Wilhelmovou, která je také hudebně nadaná a hraje na hoboj, má tři děti – dvě dcery Rosu Cäcilii (9), Antoniu (22) a syna Lenza Valentina (20).

Rakouský sympaťák miluje závodění – rychlá auta a motorky, které má na něj pozitivní vliv. "Závodění je pro mě způsob, jak se vypořádat se strachem a selháním. Mám sice slabší kolena, ale to není důvod, abych nic nedělal," řekl Tobias Moretti v rozhovoru pro web tele.at.

S rodinou provozuje vlastní farmu v Tyrolsku, čímž si splnil sen, protože farmaření ho vždy velmi zajímalo a bavilo. Herectví však neodložil stranou, pouze upřednostnil čas strávený hlavně s jeho dětmi a milovanou ženou. Dnes jako 61letý muž stále zůstává charismatický a stárne s velkou elegancí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: