Komisař Rex po 26 letech. Tobias Moretti už je šedesátník, který stále dokáže okouzlit ženy

Tobias Moretti se proslavil jako komisař Richard Moser v seriálu Komisař Rex
Tobias Moretti se proslavil jako komisař Richard Moser v seriálu Komisař Rex
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Detektivní seriál Komisař Rex nabídl televizním divákům od devadesátých let kriminální případy, které řešila neobvyklá dvojice – německý ovčák Rex a šéf policie Richard Moser, kterého ztvárnil sympatický herec Tobias Moretti (61). Ten získal za roli komisaře hned několik ocenění a postava mu přinesla období největší slávy v jeho kariéře.

Komisař Rex se dostal poprvé na televizní obrazovky 10. listopadu 1994 a zaujal tím, že se v hlavní roli objevil mimo jiné policejní pes Rex. Jeho lidským parťákem se stal šéf vídeňské kriminální policie Richard Moser, kterého si zahrál rakouský herec Tobias Moretti.

Pro něj to byla životní role, protože mu přinesla velkou popularitu a dostala ho do širokého povědomí. Vyrůstal se třemi bratry a díky matce, která má italské kořeny, si změnil rodné příjmení Bloéb na Moretti. Toužil po kariéře umělce, a protože byl cílevědomý, rozhodl se zahájit hudební studia ve Vídni – hraje na klavír, akordeon, klarinet a další nástroje.

Ve slavném kriminálním seriálu byl prvním parťákem chytrého německého ovčáka Rexe, s nímž tvořil nerozlučnou dvojici a společně se jim dařilo řešit mnohdy zapeklité kriminální případy.

(c) Lucas Wahl https://agentur-focus.com/portfolio/lucas-wahl

Zveřejnil(a) Tobias.Moretti dne Středa 20. ledna 2021

Za své ztvárnění komisaře Mosera herec získal celkem 5 ocenění, ale přes všechen úspěch o tři roky později skončil a přenechal pomyslné žezlo nové postavě Alexandera Brandtnera, kterého si zahrála o deset let mladší německá hvězda Gedeon Burkhard (51). Moretti působil v seriálu od 1. dílu počáteční série až do 4. dílu čtvrté série, kdy byla jeho postava zastřelena.

Jeho hlavním cílem bylo věnovat se menším filmovým projektům a především rodině. S manželkou Julií Wilhelmovou, která je také hudebně nadaná a hraje na hoboj, má tři děti – dvě dcery Rosu Cäcilii (9), Antoniu (22) a syna Lenza Valentina (20).

Rakouský sympaťák miluje závodění – rychlá auta a motorky, které má na něj pozitivní vliv. "Závodění je pro mě způsob, jak se vypořádat se strachem a selháním. Mám sice slabší kolena, ale to není důvod, abych nic nedělal," řekl Tobias Moretti v rozhovoru pro web tele.at.

S rodinou provozuje vlastní farmu v Tyrolsku, čímž si splnil sen, protože farmaření ho vždy velmi zajímalo a bavilo. Herectví však neodložil stranou, pouze upřednostnil čas strávený hlavně s jeho dětmi a milovanou ženou. Dnes jako 61letý muž stále zůstává charismatický a stárne s velkou elegancí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.