Kompromitující materiály na Víta Rakušana: Nebojím se přímého útoku, primární je strach o rodinu, říká

Ministr vnitra Vít Rakušan
Ministr vnitra Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2021

Život politika není snadný v mnoha ohledech. To zažívá na vlastní kůži i předseda hnutí STAN Vít Rakušan (43), který je jakožto výrazná politická osobnost před volbami hodně řešen. A to nejen ze strany médií, ale možná i některých politických konkurentů - jak zmínil kvůli zvýšené poptávce na sledování jeho osoby u bývalých policistů. "Samozřejmě obavy o rodinu jsou vždycky primární. Já za sebou žádné korupční kauzy nemám, jestli chce pan premiér vytahovat nějaké soukromé záležitosti – to opravdu neumím odhadnout. Ale nemám se rozhodně za co stydět a vlastně mi to přijde znak toho, že se opravdu velmi bojí," reagoval pro ŽivotvČesku.cz na to, že podle serveru Neovlivni.cz na něj konkurenti z řad hnutí ANO údajně shání kompromitující materiály.

Působení v politice je občas pohyb na tenkém ledě a člověk si musí zvyknout, že obzvláště v období před volbami může být výrazně náročnější. Předseda hnutí Starostové a nezávislí se na sociálních sítích podělil o informaci, že poslední měsíce vznikla poptávka po materiálech, které mají mít kompromitující charakter na jeho osobu. Zadavatelem má být údajně premiér - o tom informoval zmíněný portál Neovlivní s tvrzením, že má dva na sobě nezávislé zdroje. Vít Rakušan pak přiznal, že politika se dá dělat tvrdě, ale nikdy by neměla přesahovat jisté hranice.

"Samozřejmě obavy o rodinu jsou vždycky primární. Nemyslím si, že bych měl být vystaven nějakému přímému útoku – toho se neobávám. Nežádám o žádnou policejní ochranu a rozhodně »nehysterčím«. Nicméně jakékoli zásahy do soukromí a podobně jsou pokaždé nepříjemné. Nebudu konkretizovat, ale tu situaci přirozeně nějak řeším," vyjádřil se Vít Rakušan pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vše probíhá bez hysterie a přehnaného strachu.

Podle jeho slov je třeba počítat se skutečností, že občas podobné metody političtí soupeři volí. "Já za sebou žádné korupční kauzy nemám, jestli chce pan premiér vytahovat nějaké soukromé záležitosti – to opravdu neumím odhadnout. Ale nemám se rozhodně za co stydět a vlastně mi to přijde znak toho, že se opravdu velmi bojí," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.