Komunisté opustili jednání. Já jim přeji, aby jim preference definitivně klesly pod pět procent, říká Vít Rakušan

Profimedia
Ministr vnitra Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 6. 2021

O výsledku hlasování o nedůvěře vládě je jasno. Komunističtí poslanci opustili jednací sál ve Sněmovně a opozice ztratila naději, že sežene 101 hlasů pro svržení vlády. Paradoxně to byli komunisté, kteří nedávno tvrdili, že vládu premiéra Andreje Babiše (66) nepodpoří, pokud by došlo k hlasování. "Je to ukázka toho, že lžou, to každopádně," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz předseda STAN Vít Rakušan (42) jednání KSČM.

KSČM v dubnu vypověděla dohodu o toleranci s hnutím ANO. Přesto ve čtvrtek nepřímo podpořila vládu ANO a ČSSD. "Odcházíme pracovat pro občany," vysvětlil předseda Vojtěch Filip postoj strany, než komunisté opustili jednání.

Bez pomoci komunistů opozice ztratila naději na potřebných nejméně 101 hlasů pro povalení vlády. "Je to ukázka toho, že lžou, to každopádně. Těm se věřit nedalo nikdy a nedá. Téměř čtyři roky drží u moci vládu Andreje Babiše, jsou spolehlivým, a říkám schválně, koaličním partnerem. Oni odstartovali celou sérii, která se teď děje. Oni byli první, kdo vyhlásil, že už vládě Andreje Babiše nevěří a v momentě, kdy to mají prokázat hlasováním, tak to prokáží nohama, že vládě Andreje Babiše věří. Je to komunistická zodpovědnost a já jim přeji, aby po tom dnešním dnu, kdy ukázali, že se nezměnili, aby jim preference definitivně klesly pod pět procent," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vít Rakušan svůj pohled na postoj komunistů.

Ve Sněmovně dnes probíhá hlasování o nedůvěře vládě. Andrej Babiš (66) se při své řeči u p...

"Je to jen povzbuzení pro to, abychom lidem přinesli změnu na podzim. Tahle země opravdu potřebuje vrátit budoucnost," dodal pro ŽivotvČesku.cz předseda hnutí STAN, které tvoří koalici s Piráty a v současnosti podle předvolebních průzkumů má u lidí největší důvěru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu