Reklama:

Konec epidemie: Jan Hamáček určil dobu, kdy se v Česku vše zlepší. Prozradil plán na záchranu strany

Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Foto: Michal Protivansky / CNC / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 3. 2021

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (42) je Česko v souvislosti s epidemií v cílové rovince. Brzy by mělo dojít k obratu, tedy nejen návratu dětí do škol, rozvolnění služeb a celkově k rozvolnění. "V současnosti si ale myslím, že se už opravdu blížíme do cílové rovinky," řekl pro ŽivotvČesku.cz šéf Ústředního krizového štábu s tím, že během dvou měsíců by lidově řečeno mělo být po všem. Právě to by mohlo pomoct i ČSSD, aby nabrala druhý dech.

Reklama:

Nouzový stav v Česku platí nepřetržitě od loňského 5. října, nově ho mohou při nižší síle epidemie vystřídat opatření podle pandemického zákona. V současnosti vláda požaduje jeho prodloužení o 30 dní, nynější končí 28. března.

Podle posledního volebního průzkumu společnosti Kantar by se Sociální demokraté, nynější koaliční partner ANO v menšinové vládě, se čtyřmi procenty hlasů nedostali do Sněmovny. Statistická chyba v průzkumu ale může podle Kantaru činit 1,6 až 3,6 procentního bodu.

Reklama:

"My jsme v tuto chvíli v nejhorší situaci, protože nálada ve společnosti je vypjatá, lidé jsou naštvaní, což se projevuje na podpoře vládních stran. V současnosti si ale myslím, že se už opravdu blížíme do cílové rovinky a situace se během dvou měsíců radikálně zlepší, a věřím, že se zlepší tedy i situace ve společnosti a tím i podpora vládních stran," řekl pro ŽivotvČesku.cz předseda strany a vicepremiér Jan Hamáček, kdy vidí zlepšení v zemi a zároveň co pomůže jeho straně do voleb.

"Sociální demokracie musí představit plán, co bude ve společnosti po covidu, a to máme připravené," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Hamáček.

Žádost poslancům, aby nouzový stav v Česku místo 28. března skončil až 27. dubna, vláda schválila v pondělí. Nouzový stav by tak v Česku trval nepřetržitě víc než půl roku. Prodloužení nouzového stavu navrhl ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) kvůli tomu, že chce udržet přísné protiepidemické restrikce včetně zákazu cestování mezi okresy i o velikonočních svátcích, tedy nejméně do prvního dubnového pondělí. Podle Blatného a Hamáčka je zatím epidemie natolik silná, že se nedá zvládat standardními opatřeními.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: