Konflikt u domu Dary Rolins policie stále vyšetřuje. Jedním z aktérů rvačky měl být stalker, uvedla otřesená zpěvačka

Pavel Nedvěd a Dara Rolins v roce 2010
Pavel Nedvěd a Dara Rolins v roce 2010
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2022

Konflikt u domu v Tuchoměřicích u Prahy, kde se svou rodinou žije zpěvačka Dara Rolins (49), umělkyni pořádně vyvedl z míry. Pro média se již nechala slyšet, že do jejího obydlí vnikl muž, který ji měl již v minulosti několikrát obtěžovat. Tentokrát se mu podle jejích slov podařilo dostat rovnou do objektu. Mluvčí středočeské policie Michaela Richterová pro ŽivotvČesku.cz potvrdila, že zmíněný incident policie prověřuje s podezřením na omezování domovní svobody.

O incidentu, který se odehrál přímo před domem zpěvačky Dary Rolins, informoval deník Blesk. Ke rvačce mělo dojít v úterý ve 22:05, kdy záchranáři v Tuchoměřicích ošetřili muže - ročník 1992 - s povrchovým poraněním hlavy a pohmožděným ramenem. Po ošetření byl převezen do motolské nemocnice, uvedl portál s tím, že druhým účastníkem pranice měl být partner umělkyně, fotbalová legenda Pavel Nedvěd (50).

Sama Dara Rolins také zmíněnému deníku potvrdila, že k události skutečně došlo. "Můžu jen potvrdit, co už je zde napsáno. 29. 11. pozdě v noci při zajíždění do garáže vniknul do mého domu agresivní muž. Spíš blázen, který u mého domu nebyl poprvé," sdělila zpěvačka a dodala, že Pavel Nedvěd, se kterým je již rok ve spokojeném vztahu, ji měl před stalkerem bránit. Její rodinu prý zmíněný výtržník obtěžuje již tři roky, do domu se mu však podařilo dostat poprvé.

Že se s velkou pravděpodobností jednalo o stalkera, nepřímo potvrdila také policejní mluvčí Středočeského kraje Michaela Richterová. "Mohu potvrdit, že k incidentu vyjížděla hlídka. V tuto chvíli policie prověřuje událost pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Vzhledem k probíhajícímu řízení nelze uvést bližší podrobnosti, policie prověřuje okolnosti a probíhají také výslechy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz ohledně události.

»Porušování domovní svobody« znamená vniknutí do obydlí cizího člověka a neoprávněné zdržování se na tomto místě. To platí také v případě, že dům není trvale obýván. Přitěžující okolností pak podle zákona je, pokud pachatel při vniknutí do objektu použije násilí či pohrůžky, že se jej použít chystá.

Nejedná se o jedinou nepříjemnou záležitost, kterou se momentálně bývalý fotbalový útočník Pavel Nedvěd musí zabývat. V pondělí totiž vyšlo najevo, že náhle končí v roli viceprezidenta Juventusu, kde roky působil. Stejně tak rezignovali všichni členové klubového představenstva.

Důvod, proč Grande Paolo a vedení klubu končí, se opět motá kolem peněz. Italské úřady obvinily vedení z falšování účetnictví - to se stalo už v roce 2021, letos na začátku roku byli ale všichni zproštěni viny. Od října ale bylo všech 15 funkcionářů včetně Nedvěda opět vyšetřováno. Jsou podezřelí, že si v letech 2018 až 2020 z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky. Jak to vypadá, Grande Paolo teď ještě podle všeho bude kromě Itálie mít »nějaké to řešení« i v ČR.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.