Konfrontace Andreje Babiše mladšího s otcem je smutná, říká Vít Rakušan. Vyjmenoval, proč STAN se nikdy nespojí s ANO

Ministr vnitra Vít Rakušan
Ministr vnitra Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2021

Předvolební mítink hnutí ANO, který se ve čtvrtek uskutečnil v Ústí nad Labem, výrazně poznamenalo emotivní setkání premiéra Andreje Babiše (67) s jeho synem. Nešťastnou situaci zaznamenali všichni politici v České republice. "Mohu si myslet o každém z aktérů cokoliv, ale je mi spíš smutno z těch rodinných vztahů," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz předseda STAN Vít Rakušan (43) svůj pohled na situaci, která nikomu nemohla udělat radost.

Andrej Babiš junior je považován za klíčového svědka v tzv. kauze Čapí hnízdo, kdy policie podezírá premiéra z nelegálního čerpání dotací na farmu. Andrej Babiš mladší několikrát uvedl, že v celé věci je připraven vypovídat a že chce s policií mluvit také o svém zavlečení na Krym.

"Nechci komentovat politický rozměr, ani jestli jde o náhodu či nikoliv. Já to mohu okomentovat jenom tak, že v takové chvíli si člověk uvědomí, že si váží svých dobrých rodinných vztahů. Mohu si myslet o každém z aktérů cokoliv, ale je mi spíš smutno z těch rodinných vztahů," řekl svůj názor ke konfrontaci syna s otcem před objektivem desítek kamer a fotoaparátů pro ŽivotvČesku.cz Vít Rakušan, který si v současnosti pochvaluje kontaktní kampaň.

"Kampaň nám jede, navštívil jsem během více než dvou týdnů celkem třináct krajů a chybí mi jen Královehradecký kraj a mám radost, že to velmi dobře funguje," prozradil pro ŽivotvČesku.cz šéf hnutí STAN, které do voleb jde v koalici s Piráty.

K otázce, zda by po volbách mohlo hnutí STAN sestavit případně koalici s ANO, byl politik jednoznačný. "Vylučuji, že bychom s ANO utvořili koalici. ANO je struktura, to není jen Babiš, ale podívejme se na Bečvu, jak funguje inspekce životního prostředí, jak pan Havlíček nezvládá dvě ministerstva, jak paní Schillerová zadlužuje svými hokynářskými počty tuto zemi a další. Je to struktura, která personálně nemůže této zemi přinést nic dobrého," dodal předseda STAN pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.