Konzultantka počasí Dagmar Honsová odhadla, kdy se výrazně ochladí a začne sněžit i v nížinách

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2021

Letošní listopad je zatím bohatý na srážky, ale teploty odpovídají dlouhodobému normálu. Srážky sněhové nebo smíšené se vyskytují přechodně pouze na horách. Kdy se sněžení dostane i do nižších nadmořských výšek, nastínila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Zatímco sobota je nejslunečnějším dnem týdne, délka slunečního svitu má okolo osmi hodin, v neděli počasí u nás začne ovlivňovat od severozápadu studená fronta. Zpočátku bude psát neděle stejný scénář jako tomu bylo u soboty. Tedy místy mlhy nebo nízká oblačnost, jinak jasno až polojasno. Už během dopoledne ale začne od severozápadu docházet k přibývání oblačnosti a místy se k tomu přidá déšť nebo přeháňky," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že srážkové úhrny se budou v nižších polohách pohybovat nejčastěji do 1 mm.

"Více toho spadne pouze na horách, na vrcholcích Krkonoš očekáváme srážky smíšené nebo sněhové. Odpolední teploty budou i nadále běžné pro začátek listopadu - pohybovat se budou od 7 do 11 °C. Výraznější ochlazení nepřinese ani příští týden – nejvyšší odpolední teploty se budou i nadále pohybovat mezi 5 až 11 °C. Sněhové přeháňky očekáváme pouze zpočátku týdne na vrcholcích hor," upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka a promluvila ohledně sněžení v nížinách.

"Na výraznou změnu počastí to nevypadá do konce druhé listopadové dekády, tj. do 21. listopadu. Numerické modely zatím nevypočítávají žádné výrazné ochlazení ani sněžení v nížinách," dodala. Milovníci sněhu si tak budou muset ještě chvíli počkat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.