Konzultantka počasí: Pořádné ochlazení sevře Česko. Teplota klesne k -5 °C, první sněhové vločky ve středních polohách

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2021

Po víkendu se přihlásí o slovo zcela jiný charakter počasí, než panoval v předchozích dnech. Kateřinský týden přinese totiž ochlazení a do úterního rána napadne na vrcholcích hor až 10 cm sněhu. Tím to ale nekončí. "V úterý a ve středu bude z celého týdne oblačnosti nejméně, počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu, ale připravit se musíme na mrazivá rána. Ve středu bude teplota klesat až k -5 °C. Konec týdne bude bohatší na srážky, které budou přechodně od středních poloh sněhové," popsala pro ŽivotČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, na co se fanoušci výrazně chladnějších teplot mohou těšit.

Zpočátku pondělí bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky - od cca 600 m srážky sněhové. Odpoledne bude od severozápadu docházet k ustávání srážek a na Karlovarsku a Ústecku i k protrhávání oblačnosti až na polojasno. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 4 až 7 °C.

"V úterý bude polojasno, jen přechodně oblačno, na severu území ojediněle přeháňky, od 400 m sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C. A vVe středu bude polojasno. Po ránu ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že ve druhé polovině je potřeba počítat s vyšší oblačností.

Ve čtvrtek bude zataženo, ojediněle mrholení. Jen ojediněle polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C, při vyjasnění na -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

V pátek bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

"V sobotu bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od středních poloh sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C. A poslední den týdne, tedy v neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, od středních poloh sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C," dodala k předpovědi na celý týden meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.