Reklama:

Konzultantka počasí: Pořádné ochlazení sevře Česko. Teplota klesne k -5 °C, první sněhové vločky ve středních polohách

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2021

Po víkendu se přihlásí o slovo zcela jiný charakter počasí, než panoval v předchozích dnech. Kateřinský týden přinese totiž ochlazení a do úterního rána napadne na vrcholcích hor až 10 cm sněhu. Tím to ale nekončí. "V úterý a ve středu bude z celého týdne oblačnosti nejméně, počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu, ale připravit se musíme na mrazivá rána. Ve středu bude teplota klesat až k -5 °C. Konec týdne bude bohatší na srážky, které budou přechodně od středních poloh sněhové," popsala pro ŽivotČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, na co se fanoušci výrazně chladnějších teplot mohou těšit.

Reklama:

Zpočátku pondělí bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky - od cca 600 m srážky sněhové. Odpoledne bude od severozápadu docházet k ustávání srážek a na Karlovarsku a Ústecku i k protrhávání oblačnosti až na polojasno. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 4 až 7 °C.

"V úterý bude polojasno, jen přechodně oblačno, na severu území ojediněle přeháňky, od 400 m sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C. A vVe středu bude polojasno. Po ránu ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že ve druhé polovině je potřeba počítat s vyšší oblačností.

Reklama:

Ve čtvrtek bude zataženo, ojediněle mrholení. Jen ojediněle polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C, při vyjasnění na -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

V pátek bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

"V sobotu bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od středních poloh sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C. A poslední den týdne, tedy v neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, od středních poloh sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C," dodala k předpovědi na celý týden meteoroložka.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: