Konzum Vánoc mě poslední roky ubíjí. Snažím se nad každým dárkem opravdu pečlivě přemýšlet, netají se Tamara Klusová

Tamara Klusová
Tamara Klusová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2022

Tamara Klusová (34) patří mezi umělkyně, které nejsou fanynkami nezřízeného nakupování a zahlcování se novými a novými věcmi. Raději upřednostní kvalitu před kvantitou, což se projevuje také při plánování Vánoc. "Konzum těch svátků mě poslední roky ubíjí, proto jsme s rodinou zavedli nový zvyk," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka a prozradila, jak nadbytek dárků vyřešili.

Odpovědí na nesmyslné nakupování v rodině Tamary Klusové se stal takzvaný »Secret Santa«. "S jednou větví rodiny jsme to vyřešili tak, že si každý vylosuje jednoho blízkého, kterému potom připraví jeden opravdu promyšlený a vytuněný dárek. Tím se zabrání tomu, abychom byli pokaždé zahlceni hromadou zbytečností," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která je již deset let šťastná po boku písničkáře Tomáše Kluse (36).

"I v ostatních případech se snažím dárek opravdu pečlivě promyslet a vybrat něco, co obdarovaného skutečně potěší a co bude z mého pohledu něco smysluplného. Ráda bych měla vše připravené předem, ale bohužel se mi to zatím ještě žádný rok nepovedlo," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz pohledná Tamara Klusová svou nenaplněnou tužbu.

Pohledná maminka tří dětí, Josefíny (9), Alfréda (6) a Jenovéfy (5), je známá tím, že se velmi zajímá o současné trendy ve výchově a ke svým potomkům přistupuje skutečně srdcem. Proto se v souvislosti se zimními svátky nabízela také otázka, jak se u Klusových doma Vánoce slaví.

"My s Tomášem máme oba rádi tradice a rádi podporujeme fantazii a svět snění a her, proto říkáme, že sami nevíme, jestli Ježíšek byl. Tím pádem ani dětem neříkáme, jak přesně to je, kdo dárky u nás nosí," dodala pro ŽivotvČesku.cz charismatická brunetka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.