Koronakrize mi nevadí. Žiji z důchodu. Jestli se začne hrát na podzim, tak se budu těšit, říká Luděk Sobota

Herec Luděk Sobota
Herec Luděk Sobota
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2021

Současná epidemie má největší dopady na českou kulturu, která trpí vládními opatřeními. Řada herců nemůže vykonávat své povolání, divadla jsou uzavřena pro publikum. Nejhorší na celé věci je skutečnost, že vládní opatření trvají dlouho. Luděk Sobota (77) současnou situaci dramaticky neprožívá. "Nějak mi ta koronakrize nevadí, protože mám čas na psaní knihy," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, kterého si lidé zamilovali třeba ve snímku Jáchyme, hoď ho do stroje!.

Luděk Sobota patří mezi klasiky českého humoru. Jeho bavičský a herecký um zůstává i po mnoha letech jedinečným a řada jeho slavných rolí jsou toho jen důkazem. V době, která české ekonomice nesvědčí, si ale nezoufá.

"Aktuálně s editorem pracujeme na knize, takže koronakrize mi zase nějak nevadí, protože mám čas na práci. Vypadá to, že jarní sezonu divadlo nebude, ale když to začne od podzimu, tak to bych se těšil, že bych si zahrál. A kdyby k tomu bylo nějaké zájezdová představení s naší partou s Petrem Jablonským a Jirkou Krampolem, to by mi také udělalo radost," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec Luděk Sobota, který věří, že letos se proočkuje větší část české populace.

V současnosti žije prakticky z úspor a z důchodu. "Dostal jsem nějaké honoráře za knihy, to jsem si vždy vydělal více než hraním. No a takže žiji z důchodu a úspor. Vždycky jsem nějaké peníze měl bokem, takže zatím jsem v klidu," dodal Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz s tím, že také poměrně dost času tráví na procházkách v přírodě, které na něj působí ozdravně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.