Koronavirem nakažená žena (32) místo karantény jezdila bez roušky taxíkem a chodila na nákupy. Hrozí jí 8 let vězení

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Policie navrhuje obžalovat ženu z Novojičínska, která se nakazila nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronavirus, a nedodržovala nařízenou karanténu. Muži zákona ji viní z šíření nakažlivé nemoci. Žena měla nařízenou karanténu, místo toho chodila do obchodního centra a jezdila taxíkem. Moravskoslezský kraj je přitom COVIDEM-19 nejvíce zasažen.

Za své rizikové chování ženě hrozí až osm let. Dvaatřicetiletá žena, která i přes to, že onemocněla, nezůstala doma v karanténě, ale pohybovala se na veřejných místech bez ochrany nosu a úst. Navíc jezdila taxíkem a navštěvovala obchodní centrum.

Osm let vězení

Policisté ženu zadrželi a skončila ve vazbě. „Třiadvacátého června bylo vyšetřování ukončeno návrhem na podání obžaloby, spis byl předán na státní zastupitelství,“ uvedla mluvčí moravskoslezské krajské policie Pavla Jiroušková.

Jednoznačně patří k fenoménům českého herectví. Řeč je o Jiřím Lábusovi (70), který ztvárn...

V Moravskoslezském kraji za poslední týden přibylo devatenáct hospitalizovaných s COVIDEM-19. Počet pozitivně testovaných od počátku pandemie se zvýšil od minulého pátku o 459 lidí, největší přírůstky hlásí opět Karvinsko. Rizikové je i Frýdecko-Místecko.