Koronavirem se nakazilo už 8123 lidí, obětí je 280. Hamáček nastínil zpřísnění opatření

Jan Hamáček - ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu.
Jan Hamáček – ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu.
Foto: Archiv Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2020

Desátý den v řadě nepřesáhl počet nových případů nákazy koronavirem stovku. V neděli laboratoře zachytily 28 nakažených, celkový počet tak vzrostl na 8123. Ministerstvo zdravotnictví data zveřejnilo na svých webových stránkách. Pokud by se epidemiologická situace začala zhoršovat, vicepremiér Jan Hamáček nastínil, jak by pravděpodobně vláda postupovala.

Česko eviduje 8123 případů nákazy novým typem čínského koronaviru. Z toho se už 4482 lidí zotavilo, 233 jich zůstává na nemocničních lůžkách. Nemoc Covid-19 si v tuzemsku vyžádala 280 životů.

V neděli se nakazilo 28 lidí, za celý prodloužený víkend bylo odhaleno 92 případů. Je to o sedm méně než o předchozím prodlouženém víkendu.

Kdyby přišlo zhoršení

Epidemiologická situace se v Česku zatím vyvíjí dobře. Šéf krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček ale prozradil, jak se bude postupovat v případě, že se to změní.

“Pokud by šlo o ohnisko nákazy, primárně by se ta věc řešila v rámci toho ohniska nějakými opatřeními. Kdyby to rostlo plošně, znamenalo by to zase nějaký návrat opatření. Stejným způsobem, jako je uvolňujeme, bychom je opět přijímali. Ale pokud se teď něco objeví, bude to spíš ten první případ,” řekl Životu v Česku vicepremiér.

V pondělí se rozvolnila velká část přísných opatření, jejich přehled najdete tady.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.