Koronavirová opatření v pražské MHD pomalu končí. Vrací se původní jízdní řády i lanovka na Petřín

Pražská MHD se začíná vracet do normálu
Pražská MHD se začíná vracet do normálu
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2020

Pražská hromadná doprava s rozvolňováním protikoronavirových opatření pocítila nárůst cestujících. Dopravní podnik proto postupně také přistoupí k uvolnění přijatých restrikcí. Od 11. května se tak Pražané mohou opět svézt lanovou dráhou na Petřín a autobusy začnou jezdit v poloprázdninovém režimu, známém z přelomu ledna a února nebo začátku epidemie.

Společně s dalšími oblastmi života v Česku se do normálního režimu začíná vracet také městská hromadná doprava v Praze. Dopravní podnik to v neděli oznámil na svých webových stránkách.

"Od pondělí 11. 5. 2020 budou autobusy na městských linkách v Praze opět jezdit podle tzv. poloprázdninových jízdních řádů, které cestující znají z letošního ledna a února, nebo ze začátku pandemie Covid-19," uvedl podnik v tiskové zprávě s tím, že do znovu začnou fungovat také zastávky na znamení na autobusových i tramvajových linkách.

Tramvaje o týden později

Podle poloprázdninových jízdních řádů začnou jezdit i tramvaje, ale až týden po autobusech, tedy od pondělí 18. května.

"Provoz autobusů na městských linkách v Praze ve srovnání s aktuálním prázdninovým provozem posílí cca o 6 %, u tramvají se zkrátí současný interval 10/12/10 na 8/10/10, u páteřních linek č. 3, 9, 17 a 22 pak na 4/5/5," uvedl dopravní podnik.

Od 18. května se také vrátí posilové spoje některých příměstských železničních linek, kterými lidé ze středních Čech dojíždějí do Prahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.