Koronavirová opatření v pražské MHD pomalu končí. Vrací se původní jízdní řády i lanovka na Petřín

Pražská MHD se začíná vracet do normálu
Pražská MHD se začíná vracet do normálu
Foto: pixabay.com

Pražská hromadná doprava s rozvolňováním protikoronavirových opatření pocítila nárůst cestujících. Dopravní podnik proto postupně také přistoupí k uvolnění přijatých restrikcí. Od 11. května se tak Pražané mohou opět svézt lanovou dráhou na Petřín a autobusy začnou jezdit v poloprázdninovém režimu, známém z přelomu ledna a února nebo začátku epidemie.

Společně s dalšími oblastmi života v Česku se do normálního režimu začíná vracet také městská hromadná doprava v Praze. Dopravní podnik to v neděli oznámil na svých webových stránkách.

"Od pondělí 11. 5. 2020 budou autobusy na městských linkách v Praze opět jezdit podle tzv. poloprázdninových jízdních řádů, které cestující znají z letošního ledna a února, nebo ze začátku pandemie Covid-19," uvedl podnik v tiskové zprávě s tím, že do znovu začnou fungovat také zastávky na znamení na autobusových i tramvajových linkách.

Tramvaje o týden později

Podle poloprázdninových jízdních řádů začnou jezdit i tramvaje, ale až týden po autobusech, tedy od pondělí 18. května.

"Provoz autobusů na městských linkách v Praze ve srovnání s aktuálním prázdninovým provozem posílí cca o 6 %, u tramvají se zkrátí současný interval 10/12/10 na 8/10/10, u páteřních linek č. 3, 9, 17 a 22 pak na 4/5/5," uvedl dopravní podnik.

Od 18. května se také vrátí posilové spoje některých příměstských železničních linek, kterými lidé ze středních Čech dojíždějí do Prahy.

Antigenní testy, které vláda nakoupila pro testování ve školách, nemají podle odborníků do...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.