Koronavirové drama StarDance nezastavilo. Diváci v sále si ale pro jistotu museli nasadit respirátory

StarDance
StarDance
Foto: Se svolením České televize
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2021

Česká televize v sobotu nevyřadila ze svého vysílání kvůli komplikacím s koronavirem oblíbenou taneční show StarDance. Změn ale bylo hned několik. Tanečníci v karanténě, došlo na novou moderátorskou dvojici, žádné vyřazování a respirátory, které si museli diváci v publiku nasadit. To byly změny, se kterými začalo třetí kolo taneční show. "Dneska máme v publiku i roušky (respirátory, pozn. red.), ne že by to byla povinnost, ale nechceme nic podcenit," řekl v úvodu moderátor Marek Eben (63), kterému parťáka místo nemocné Terezy Kostkové (45) dělal Aleš Háma (48).

Redakce ŽivotvČesku.cz ve středu získala jako první médium informaci, že tím, kdo nahradí před kamerou moderátorku Terezu Kostkovou, bude ostřílený Aleš Háma, který to redakci potvrdil. "Ano, je to pravda. Těším se hodně moc, kdo by nechtěl moderovat, tedy být na jednom place s pánembohem," řekl na dotaz pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu ČT avizovala, že nebude moci tancovat pět účastníků soutěže kvůli tomu, že nejsou očkovaní a musí do povinné karantény. Tereza Černochová je na parketě partnerkou Dominika Vodičky, Marika Šopovská tvořila dvojici s Robinem Ondráčkem a Andrea Sestini Hlaváčková tvořila pár s Michalem Necpálem.

Televize také uvedla jména náhradníků. "S Marikou Šoposkou to bude Michal Bureš, s Andreou Sestini Hlaváčkovou Jakub Necpál a s Terezou Černochovou Michal Kurtiš," uvedla televize na Twitteru. Všichni tři profesionální tanečníci mají se StarDance zkušenost. Do třetího kola pak nezasáhli zpěvák Mirai Navrátil a herečka Simona Babčáková.

V sobotu sedm soutěžních párů předvedlo waltz, tango a tanec chacha. Vše za doprovodu Moondance Orchestra M. Kumžáka.

Diváci se tak mohli těšit na sobotní večer ve složení: Jan Cina a Adriana Mašková, Tereza Černochová a Michal Kurtiš, Zdeněk Godla a Tereza Bufková, Andrea Sestiny Hlaváčková a Jakub Necpál, Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík, Marika Šoposká a Michal Bureš a Tomáš Verner a Kristýna Coufalová. Vyřazovat se ale nebude.

Kvůli pandemii koronaviru se letos tvůrci pořadu rozhodli upravit kapacitu hlediště. Diváci sedí dále od tanečního parketu, aby měli větší odstup od účinkujících. První díl letošního ročníku soutěže sledovalo v průměru 1,618 milionu. Byl to nejsledovanější úvodní večer soutěže StarDance na ČT od roku 2008.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.