Koronaviroví »mstitelé« útočí na lidi bez respirátorů. V ulicích jim do obličeje stříkají agresivní látku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: ŽivotvČesku.cz

Skupina mladíků, kteří se po Turnově pohybují ve fialovém vozu značky Subaru, stříkají po lidech bez ochrany dýchacích cest neznámou agresivní látku. Pachatelé záměrně útočí na osoby bez respirátorů a pravděpodobně se tak snaží je donutit k tomu, aby je nosily. Pro ŽivotvČesku.cz k případu promluvila policejní mluvčí.

Mladíci neznámou látku stříkají ze spreje, ale například i z vodní pistolky či z obyčejné plastové lahve. Jedním z jejich terčů se podle webu iDnes.cz stal i řidič vozu záchranné služby Tomáš Výrostek. Ten kvůli svému povolání nosí ochranu dýchacích cest několik hodin denně a skupina ho zasáhla v době, kdy na prázdném parkovišti nastupoval do svého auta.

Podobnou zkušenost popsali i další lidé na sociálních sítích, mladíci si záměrně vybírají pouze osoby, na jejichž obličeji není respirátor. U toho na ně vulgárně pokřikují.

"Na takové jednání, které je popsáno, jsme zatím nepřijali žádné oznámení. Je potřeba, aby se poškození případně i svědci přihlásili,“ řekla pro ŽivotvČesku.cz krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Antigenní testy, které vláda nakoupila pro testování ve školách, nemají podle odborníků do...

Je ale dost možné, že dotyční se nechtějí na policii přihlásit z důvodu, že oznámením by přiznali, že na obličeji podle vládního opatření neměli ochranu úst a nosu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.