Koronaviru se musí bát každý soudný člověk, je to nebezpečná nemoc, míní Jiří Lábus

Herec Jiří Lábus přiznal obavy z koronavirové infekce
Herec Jiří Lábus přiznal obavy z koronavirové infekce
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 10. 2020

Jednoznačně patří k fenoménům českého herectví. Řeč je o Jiřím Lábusovi (70), který ztvárnil nejen ve filmu, ale i v divadle desítky velmi krásných rolí. Pokud jde o epidemii koronaviru, řadí se věkem k lidem patřící do rizikové skupiny. A obavy z nákazy má. "Koronaviru se musí bát každý soudný člověk, je to nebezpečná nemoc," řekl pro ŽivotvČesku.cz umělec.

Filmy, ve kterých si zahrál, patří stále k divácky velmi populárním a atraktivním. Herecký talent Jiřího Lábuse je mezi jeho kolegy vyzdvihován zejména kvůli jeho autentičnosti.

Jiří Lábus zároveň patří k velmi racionálním lidem, kteří říkají věci na rovinu. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jak vnímá současnou epidemii. "Onemocnění potkalo některé mé kolegy, sám jsem se s tím nesetkal, ani nebyl v karanténě. Chráním se maximálně. Používám roušku a velmi často si myji ruce. Ale to už mám zažité od dětství, protože maminka byla zdravotnice a vždy mě do toho nutila. Nemoc to je nebezpečná a obavy z ní musí mít každý soudný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, který zároveň prozradil i svůj názor na současné politické dění - zejména skandál ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který byl přistižen fotografy, jak bez roušky vychází z restaurace na Vyšehradě, kde se sešel s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem.

"Vůbec to nechápu, že se tohle děje v naší zemi. Je to smutné," dodal Jiří Lábus, který jako všichni jeho kolegové kvůli současným opatřením nemůže do práce. Od pondělí 12. října totiž zůstala zavřená divadla i kina, zrušeny byly i všechny koncerty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.