Koronavirus je na ústupu, ale nepřestává zabíjet. Obětí nákazy se stala teprve 22letá žena

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Statistiky ministerstva zdravotnictví ve středu zaevidovaly další mladou oběť koronaviru. Nákaze podlehla teprve 22letá žena z Nového Jičína v Moravskoslezském kraji. Přestože se epidemická situace každý den zlepšuje, oběti na životech, ani na těch mladých, si vybírat nepřestává. "V tuto chvíli nelze věc komentovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Petr Kučera.

Informace o úmrtí mladé ženy se ve středu objevila ve statistice ministerstva zdravotnictví, kde byla evidována oběť koronaviru ve věku 15-24 let. Konkrétně covidu podlehla teprve 22letá žena z Nového Jičína v Moravskoslezském kraji.

Podle statistik se jedná o druhou ženu v této věkové kategorii, které se nákaza stala osudnou, uvedl portál TN.cz. Dalšími třemi oběťmi v této věkové kategorii pak byli muži.

Zdroj: mzcr.cz

Covid-19 není nemocí, která postihuje jen seniory. V nemocnicích o své životy bojují i mladí lidé a někteří z nich svůj boj nedokáží vyhrát. Přestože se epidemická situace v Česku zlepšuje, boj s pandemií ještě není zcela u konce.

Nemoci covid-19 od loňského března podlehlo 29 479 osob. Výraznou úlevu má přinést očkování, těch je aktuálně vykázaných více než 3 a čtvrt milionu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.