Koronavirus mi vstoupil do života, kvůli imunitě mám obavy, říká Michal Jančařík

Moderátor Michal Jančařík
Moderátor Michal Jančařík
Foto: Archiv Michala Jančaříka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2020

V roce 2017 se mu život otočil zcela naruby. Talentovaný moderátor Michal Jančařík (45) po transplantaci ledviny a dalších zdravotních komplikacích skončil na invalidním vozíku. Teď mu vrásky na čele dělá vysoký nárůst počtu pozitivních případů v souvislosti s koronavirem. "Nákaza by pro mě rozhodně nebyla nic příjemného," řekl pro ŽivotvČesku.cz Michal Jančařík.

Počty nakažených na území Česka jsou velmi vysoké. A řadě lidí nákaza - druhá vlna epidemie - vstoupila do života. Mezi nimi je populární a talentovaný moderátor Michal Jančařík, který prozradil, že nákaza pro něj představuje poměrně velké riziko po zdravotní stránce.

"Osobně obavy mám. Jsem polymorbidní, takže zdravotních problémů mám víc než dost a musím stále užívat léky na imunitu, a to kvůli transplantaci, to znamená, že moje imunita je slabší a tím pádem jsem náchylnější. Celkově by nákaza pro mě znamenala velmi vážnou situaci," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický moderátor Michal Jančařík.

Právě šíření viru mu znemožňuje pracovat. "Na televizi Nova, která se mě tak snaží chránit, jsme domluveni, že se vrátím, až bude nákaza pod kontrolou. V tuto chvíli je situace nestabilní," upřesnil Michal, který o prázdninách u Plzně moderoval Nebílovské divadelní léto, které má patnáctiletou tradici. "I tam mi koronavirus vstoupil do pracovního života. Festival byl pokaždé vyprodán, letos poprvé přišla půlka lidí, ačkoliv to bylo pod širým nebem," smutnil Michal, který si s přípravou dal poměrně velké množství práce. Je tak ale vidět, že koronavirus si vybírá krutou daň i v umělecké sféře.

Michal, který s manželkou Dianou vychovává dvě dcery Julii a Sofii, věří, že situace se brzy uklidní a opět se bude moct vrátit na televizní obrazovku. Mezitím se věnuje dabingu - českému znění dokumentárních filmů a na svou práci má velké ohlasy a příjemné ohlasy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.