Koronavirus napadá české děti. Zemřela dívka mladší patnácti let. Mluvčí řekl, odkud pocházela

Nemocnice – ilustrační snímek
Nemocnice – ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

V oficiálních statistikách ministerstva zdravotnictví se objevila informace, že dne 16. dubna zemřela v souvislosti s nemocí covid-19 dívka mladší patnácti let. "Můžeme potvrdit, že jedno dítě ve věku 0-14 let ženského pohlaví pozitivní na covid-19 skutečně zemřelo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Petr Kučera.

Podle oficiálních informací není zcela zřejmé, zda v případě mladé dívky byl covid-19 zásadní chorobou, která ji připravila o život. Ústav zdravotnických informací a statistiky nemůže o nezletilých pacientech podávat detailní informace.

"Bohužel je to tak. Můžeme potvrdit, že dne 16. dubna zemřelo dítě mladší patnácti let. Jedná se o dívku pozitivní na covid-19, která byla z Královéhradeckého kraje. Více z důvodů platné legislativy sdělovat nemůžeme," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Petr Kučera.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (66) oznámil, že vláda uvažuje o tom, že by antigenn...

V souvislosti s koronavirem nejde o jediné úmrtí dítěte v Česku. První obětí byla holčička z Plzeňska, které bylo teprve osm let. Na začátku března pak zemřel jedenáctiletý chlapec, který pocházel z Chomutovska. Tragickou statistiku zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.