Koronavirus napadá české děti. Zemřela dívka mladší patnácti let. Mluvčí řekl, odkud pocházela

Nemocnice – Ilustrační snímek
Nemocnice – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2021

V oficiálních statistikách ministerstva zdravotnictví se objevila informace, že dne 16. dubna zemřela v souvislosti s nemocí covid-19 dívka mladší patnácti let. "Můžeme potvrdit, že jedno dítě ve věku 0-14 let ženského pohlaví pozitivní na covid-19 skutečně zemřelo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Petr Kučera.

Podle oficiálních informací není zcela zřejmé, zda v případě mladé dívky byl covid-19 zásadní chorobou, která ji připravila o život. Ústav zdravotnických informací a statistiky nemůže o nezletilých pacientech podávat detailní informace.

"Bohužel je to tak. Můžeme potvrdit, že dne 16. dubna zemřelo dítě mladší patnácti let. Jedná se o dívku pozitivní na covid-19, která byla z Královéhradeckého kraje. Více z důvodů platné legislativy sdělovat nemůžeme," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Petr Kučera.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

V souvislosti s koronavirem nejde o jediné úmrtí dítěte v Česku. První obětí byla holčička z Plzeňska, které bylo teprve osm let. Na začátku března pak zemřel jedenáctiletý chlapec, který pocházel z Chomutovska. Tragickou statistiku zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu