Koronavirus útočí na české děti. Chlapci bylo méně než 15 let, zemřel po pozitivním nálezu na covid-19

Profimedia
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 3. 2021

Ve statistikách ministerstva zdravotnictví se objevila informace, že 7. března zemřel chlapec mladší 15 let. Již na konci února zemřela na komplikace s koronavirem dívka z Plzeňska. "Můžeme potvrdit, že dnes 7. března 2021 jedno dítě ve věku 0 až 14 let mužského pohlaví pozitivní na covid-19 skutečně zemřelo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Petr Kučera z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS).

Není jasné, zda v případě mladého chlapce byl covid-19 zásadní chorobou, která ho připravila o život. Ústav zdravotnických informací a statistiky nemůže o nezletilých pacientech podávat detailní informace.

"Můžeme potvrdit, že dne 7. března 2021 jedno dítě ve věku 0 až 14 let mužského pohlaví pozitivní na covid-19 skutečně zemřelo, více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Kučera z tiskového odboru ÚZIS. Podle informací webu TN.cz chlapec zřejmě pocházel z Chomutovska.

Už 22. února tohoto roku zemřela s covidem nezletilá dívka z Plzeňského kraje. Ani v jejím případě oslovené instituce nemohly poskytnout bližší informace o jejím zdravotním stavu a přesné přičině úmrtí.

Od začátku epidemie v České republice zemřelo 22.385 lidí. V současné době je v nemocnicích s koronavirem hospitalizováno 8618 pacientů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu