Koupání rodičů, kterému přihlížejí děti: Výměnu jsem sledoval, je to fenomén klíčové dírky, vysvětluje odborník

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2021

Jednou z otázek je, zda se dá považovat sledování rodičů při koupání za projev normálního chování. V nejnovějším díle partnerské reality show, kdy dochází k výměně dvojic a manželky odjíždění do domácnosti opačné rodiny, tato situace totiž nastala. Navíc děti měly nevhodné poznámky na tělesné proporce náhradní 10denní matky. "Děti objevují svět i samy sebe. Ale ze strany rodičů by se o tom mělo mluvit," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznáváný sexuolog Radim Uzel (80).

Nejsledovanější tuzemská komerční televize nachystala divákům na středeční večer nový díl oblíbené reality show, která skrze obrazovky zve k nahlédnutí do českých domácností. Tentokrát se v roli vyměněných manželek představila Lucie (34), která žije v Kladně a Alena (40), která pochází z Příbrami.

Paní Alena se musela postarat o čtyři děti, které jí Lucie na deset dnů svěřila do péče. Diváci se pozastavili ve chvíli, kdy kluci ve věku 6 a 7 let hodnotili velikost dekoltu náhradní matky. Ale to nebylo zdaleka všechno.

Alena dostala také doporučení, aby se v koupelně zamykala, protože se ji kluci budou snažit špehovat. Prý se koukají, když se rodiče spolu koupou. Standa (54) pak nové »manželce« radši poradil, aby se v během návštěvy koupelny pro jistotu zamykala.

Uznávaný odborník v oblasti sexuologie se pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil k tomu, zda se na dětech může negativně projevit, když sledují intimnosti svých rodičů.

"Podle mého názoru to o žádné úchylce nesvědčí. Jedná se o takové to dětské voyerství, je to běžný fenomén klíčové dírky. Souvisí to s tím, jak děti objevují svět, jak jsou zvídavé. A také se říká, že zakázané ovoce nejvíce přitahuje. Ty děti objevují svět i samy sebe. Ale ze strany rodičů by se o tom mělo mluvit. Měl by tam být ten výchovný moment a dětem vysvětlit, že to není vhodné, že existují nějaké normy společenského chování," uvedl pro ŽivotvČesku.cz známý sexuolog Radim Uzel.

Také sám přiznal, že se na českou reality show dívá rád, protože ji bere jako studijní materiál, který propojuje teorii s praxí. Pořady tohoto typu mu rozšiřují obzory. "Já se na Výměnu manželek dívám rád. Je to zajímavá sonda. Třeba mi to změnilo pohled na tetování. Byl tam jeden tetovaný pán a ukázalo se, že je slušnější než ten druhý, který tetování neměl. Tu reality show bych neodsuzoval a nezatracoval, protože pro mnoho lidí může mít i výchovný efekt," dodal Radim Uzel pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.