Krádež na zakázku a obchod se psy: 75 tisíc korun nabízí syn slavného herce Vítězslava Jandáka za nelehkou pomoc

Vítězslav Jandák mladší
Vítězslav Jandák mladší
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2022

Beznaděj a zklamání z toho, čeho jsou lidé schopni. Tak by se daly popsat pocity, které prožívá rodina herce a exministra Vítězslava Jandáka (74). Zejména pak jeho syn Vítězslav Jandák mladší oplakává a nepřestává hledat dvouletého německého ovčáka Arnyho, kterého více než dva měsíce postrádá. Za jeho nalezení vypsal odměnu. "Kdo by nám poskytl informaci, kde náš pes je, tak mu vyplatím 75 tisíc korun," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že čtyřnohý kamarád se neztratil sám od sebe, ale došlo podle vlastních zjištění na krádež zvířete na objednávku.

Prvotní informace, když Vítězslav Jandák mladší začal po čtyřnohém členovi rodiny pátrat, byly podle jeho slov mylné. Tehdy se totiž domníval, že německý ovčák zmizel z pozemku u Chlumu u Třeboně kvůli tomu, že si »vyrazil na rande« za nějakou hárající fenkou.

"Nejdříve jsme se domnívali, že utekl kvůli nějaké psí slečně a zatím nenašel cestu zpátky domů. Jenže dny utíkaly a Arny se nevracel. Následně jsme zjistili, že náš plot má úmyslně přeštípnuté pletivo," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz syn herce a bývalého politika s tím, že kdo by o psovi něco věděl, může zavolat na telefonní číslo: »603 330 366«.

Rodina Vítězslava Jandáka má o svého psího kamaráda obavy. V minulosti se podle »páníčka« dvouletého psa nikdy nestalo, že by se zaběhl a navíc prostřižené pletivo plotu nahrává silně variantě, že došlo na krádež a jiné varianty jsou i kvůli délce pátrání méně pravděpodobné.

"My jsme naprosto přesvědčeni, že šlo o krádež na zakázku a nejpravděpodobnější varianta je, že se tak stalo v rámci obchodu se psy. Jak už víme, tak v ČR působí organizované skupiny, které si vytipují psa, pak ho ukradnou a vyvezou do USA, Francie, Holandska a dalších zemí, kde je silně zastoupena poptávka po konkrétní rase psa. Za podobný typ psa, jako je náš, se platí až 8 tisíc dolarů (přibližně 188 tisíc korun, pozn. red.)," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Vítězslav Jandák mladší, který nepřestává věřit, že se se svým psím kamarádem shledá znovu. V současnosti se podle něj věcí zabývá policie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.