Krajské volby 2020: Předseda Jan Hamáček promluvil o šancích, které má jeho strana

Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček
Foto: showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2020

S velkým napětím budou výsledky krajských voleb vyhlížet předáci sociální demokracie. Nejstarší česká politická strana se snaží zastavit propad důvěry u voličů. Sázka ale jen na výraznou tvář strany Jana Hamáčka a jeho ikonický svetr, rozhodně není tím, co by komplexně stranu zvedlo z pádu na kolena.

Sociální demokracie za posledních deset let opustila zhruba polovina členů. V roce 2010 mělo legitimaci ČSSD 24 700 lidí, v současnosti to je »jen« 12 300.

Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz nastínil, jaké jsou šance v krajských volbách pro stranu, jejíž je předsedou.

"Jsem v tomto realista. ČSSD má dlouhodobě nějakou podporu, která se pohybuje od 6 do 10 procent podle toho, o jaký se jedná průzkum. Jsou kraje, kde můžeme uspět výrazně, protože máme zkušené hejtmany. A lidé by si měli položit otázku, zda tam nechat někoho, kdo se vyzná, než volit někoho bez patřičných zkušeností," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra a předseda strany Jan Hamáček.

Vicepremiér prozradil i to, jak se ČSSD postaví k hypotetickému nepříznivému výsledku. "My jsme demokratická strana. Po volbách se určitě sejdeme a vyhodnotíme, co dál. Současně už sociální demokracie svolala sjezd na leden, kde se bude volit nové vedení, protože nám končí mandát. Jako demokratická strana určitě členům dáme prostor a zbytek jede dál," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Hamáček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.