Královna v roli záchrany v temných časech. Byla jako moje babička, říká Meghan Markleová

Meghan Markleová a královna Alžběta II.
Meghan Markleová a královna Alžběta II.
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2021

Meghan Markleová (39) a princ Harry (36) poskytli moderátorce Oprah Winfreyové (67) rozhovor, ve kterém mluvili o královské rodině a životu v ní tak otevřeně jako nikdy předtím. Těhotná vévodkyně prozradila, že ztrácela vůli žít a nikdo nebyl ochotný jí pomoct. Královnu Alžbětu II. (94) prý měla vždy nejraději a v její přítomnosti se cítila, jako by byla s vlastní babičkou.

Odchod Meghan Markleové a prince Harryho z královské rodiny vyvolal řadu spekulací. Vévodkyně ze Sussexu byla mnohokrát označena za rozvratitelku a manipulátorku, která donutila svého manžela dělat věci, na které by jako svobodný muž ani nepomyslel. V novém interview zcela otevřeně promluvili o tom, co se před jejich odstěhováním do Ameriky skutečně dělo.

Meghan tvrdí, že před vstupem do královské rodiny měla jiné představy a byla velmi naivní. "Není to jako být slavný, je to úplně jiná liga," řekla Markleová v rozhovoru s Oprah Winfreyovou. "Když jsem měla veliké problémy a potřebovala pomoc, bylo mi řečeno, že mi pomoc poskytnuta nebude. Prý by to nebylo v zájmu instituce," řekla vévodkyně, která přemýšlela, že si sáhne na život.

Skutečnou záchranou a oporou byl Meghan až její manžel. "Věděla jsem, že když Harrymu neřeknu pravdu, tak to opravdu udělám, nechtěla jsem už žít a ta myšlenka byla v mé hlavě neustále. Držel mě v náruči a okamžitě se rozhodl zachránit mě i Archieho. Zachránil nás všechny," uvedla bývalá herečka, která zanedlouho přivede na svět holčičku.

Ačkoliv britská média často zmiňují špatné vztahy mezi Markleovou a královnou Alžbětou II., pravda je podle vévodkyně jiná. "První setkání s královnou bylo velmi milé a lehké. Pamatuji si, když jsme společně čekaly v autě, protože venku byla zima. Královna měla přes nohy přehozenou deku, pokynula mi, abych si k ní přisedla blíž a přehodila deku i přes mé nohy. V tu chvíli byla jako moje babička," řekla Meghan.

Mezi Meghan a královnou je dle slov vévodkyně dobrý vztah i dnes, měsíce po odstěhování do Ameriky. "Často si voláme přes Zoom. Když prince Philipa odvezli do nemocnice, neváhala jsem, vzala jsem telefon a zeptala se jí, jak se cítí. Nebyl čas přemýšlet, zda je to vhodné," sdělila nastávající maminka dvou dětí.

Ani vztah Meghan s Kate Middletonovou není tak příšerný, jak ho média popisovala. "Říkalo se, že jsem před naší svatbou Kate rozbrečela kvůli šatům pro družičky, ale tak to nebylo. Ona rozbrečela mě. Nakonec uznala svou chybu, omluvila se a poslala mi květiny. Kate je hodný člověk a není její vina, že svět potřeboval v královské rodině záporáka. Lidé si ale musí uvědomit, že to, že mě mají rádi, neznamená, že musí nesnášet ji a naopak," doplnila Markleová v rozhovoru, který podle expertů hovořících pro deník The Sun královskou rodinu poškodí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu