Královská rodina se vyjádřila k rozhovoru Meghan a Harryho. Nečekaná slova podpory i rozhořčení

Meghan Markle a Princ Harry
Meghan Markle a Princ Harry
Foto: Profimedia.cz

Rozhovor Meghan Markleové (39) a prince Harryho (36) na televizním kanálu CBS vyvolal veliké pozdvižení. Manželé, kteří se vzdali svých povinností a odstěhovali se do Ameriky, v něm promluvili o psychických problémech, které vévodkyni přiměly uvažovat nad sebevraždou, ale také o rasismu. Toto téma vzbudilo rozruch, neb některý z členů rodiny si měl dělat starosti, zda syn Harryho a Meghan bude mít bílou pleť. Královská rodina se k interview krátce vyjádřila.

Experti na britskou královskou rodinu pro deník The Sun tvrdili, že rozhovor s Meghan Markleovou a princem Harrym, který odvysílala televize CBS, spustí interní válku mezi členy rodiny. Buckinghamský palác si dal s vyjádřením na čas, nakonec je ale krátké, prosté a v jistém ohledu překvapivé.

Členové královské rodiny se v oficiálním prohlášení schváleném královnou Alžbětou II. nechali slyšet, že v rozhovoru nastolené problémy budou řešeny soukromě. "Celá rodina je zarmoucena tím, jak náročné byly pro Harryho a Meghan jejich poslední roky," zní v dokumentu zveřejněném BBC.

"Nastolené nepříjemnosti, obzvláště ty rasové, jsou znepokojující. Ačkoliv se mohou vzpomínky na události lišit, záležitosti vnímáme velmi vážně a budeme je řešit v soukromí naší rodiny," píše se ve vyjádření Buckinghamského paláce.

Ani po rozhovoru, který podle některých expertů mohl nenávratně poškodit vztahy mezi jednotlivými členy rodiny, není Harry se svou manželkou a synem zavržen. "Harry, Meghan a Archie budou vždy milovanými členy královské rodiny," stojí na úplném konci dokumentu, jehož zveřejnění schválila královna.

Princ Harry (36) a jeho manželka Meghan Markleová (39) poskytli slavné moderátorce Oprah W...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu