Královské Vánoce bez prince Harryho a Meghan. Jejich rozhodnutí zklamalo 94letou královnu

Princ Harry a Meghan Markleová
Princ Harry a Meghan Markleová
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

Britský princ Harry (36), vévoda ze Sussexu, stráví letošní Vánoce mimo královskou rodinu hodně daleko od hranic Spojeného království. Společně s manželkou Meghan Markle (39), vévodkyní ze Sussexu, a synem Archiem Harrisonem (1,5) si užijí blížící se svátky v klasickém americkém stylu a velmi se na to těší.

Slavný pár se na jaře vzdal tíhy královských povinností, protože se už delší dobu chtěl vymanit z vlivu britské monarchie. Sussexové, jak je mimo jiné nazývá světový tisk, se věnují naplno malému synovi Archiemu Harrissonovi, který v květnu příštího roku oslaví druhé narozeniny. Do budoucna se plánují zaměřit také na vlastní aktivity. Královská rodina tráví společné sváteční chvíle tradičně v rodinném venkovském sídle v Sandringhamu. Letos však nebude přítomen princ Harry s rodinou, což zklamalo 94letou vládnoucí královnu Alžbětu II., o níž se v posledních dnech mluví v souvislosti s jejím zdravotním stavem. Ta strádá po milované rodině, na níž si vždy zakládala, jak uvedl Daily Mail.

Princ Harry s manželkou a synem strávili už loňské svátky na území Kanady s princovou tchýní a matkou jeho chotě Doriou Radlan (64), ale poprvé prožijí Štědrý den v novém domově - vile v Montecito v Kalifornii (její hodnota se odhaduje na 14 milionů dolarů). Do Británie se vrátí až mezi svátky a Novým rokem. Šťastní manželé si chtějí užít hlavně soukromí a klid vánočního času, než zas budou muset čelit tlaku a pozornosti médií.

Vévodkyni ze Sussexu navíc čeká na začátku ledna soud související s její žalobou na Associated Newspapers (ANL), jak píše Daily Mail. Spor vznikl kvůli zveřejnění osobního dopisu, který Meghan Markle napsala svému otci Thomasu Markleovi (76).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.